RTX 2080Ti 2024'te alınır mı?

Bütçe
Toplam PC 25-30k TL
Hocam dediğim gibi biraz takıntılıyım 80 serisi ekran kartı istiyorum çocukluktan beri hayalim ve AMD işlemci kesinlikle düşünmüyorum

Hocam 3080'lerin piyasayı 2.elde şu an ortalama 13-15k

Fakat hocam günceller şu an için hem pahalı hem de fiyatına değmiyor. Ayrıca 2000 serisi o kadar eski değil bence.
Neden AMD istemiyorsunuz?

Neden AMD istemiyorsunuz? Şöyle bir setup fıstık gibi olurdu. Intel ölü soketine para vermeyin.

İşlemciyi 5600 RAM'i G.Skill SSD'yi Kioxia yap tadından yenmez. Hemde beyaz ekipmanlı. :D

İlla Intel diyorsan bu sistemi ve şu kulaklığı al işlemciyi 12400F RAM'i G.Skill SSD'yi Kioxia yap yeniden.

Seçim senin dostum. :D ben olsam AMD alırdım ileri bir zamanda upgrade yapsan Intel işlemci ve anakartlar uçuk fiyatta.

İşlemciyi sıfır alacaksanız Intel alıp ölü platforma yatırım yapmayın derim, i5 olsaydı belki F/P olabilirdi indirimlerle beraber anlardım ama sıfır i7 almak mantıksız, Intel 15. nesilde yeni sokete geçiyor, i7 13700K'den daha ucuza Ryzen 7 7800x3D alınabiliyor.

Neden AMD istemiyorsunuz? Şöyle bir setup fıstık gibi olurdu. Intel ölü soketine para vermeyin.

İşlemciyi 5600 RAM'i G.Skill SSD'yi Kioxia yap tadından yenmez. Hemde beyaz ekipmanlı. :D

Hocam şu ana kadar hem çevremden duyduğum olsun hem de bunca yıllık internet serüvenimde gördüklerim olsun AMD işlemci alıp da keşke almasaydım diyen çok insan duydum ve gördüm. Fakat Intel kullanan veya alıp da pişman olan hiç görmedim. Bir de Intel'deki 15.nesilde soket değiştirme mevzusu demişsiniz hocam. Hocam ben kendi tecrübelerimden şunu fark ettim Intel'deki i5, i7 veya i9 fark etmeksizi 11.nesilin üstünde olanlar birbirlerine çok yakın performans veriyorlar. Yani ben şu an 2.el ürün i9 9900K alıp kullansam mı daha mantılı yoksa 0 ürün i5 13.nesil alsam mı daha mantıklı sorusunu ben hem kendime hem de etrafımda bilgisayarcı olan veya bilgisayar parçası alıp satan kişilere çok sordum. Ve kendi kanaatimce şu sonucu çıkardım i9 9900K veya i9 10900K almak daha mantıklı i5 13. nesilden. Mümkün olduğu sürece i7'nin altında düşmek istemiyorum. Tabii sizin fikirlerinizi de dinlemek isterim. Saygım sonsuzdur hocalarım.

Ekran kartı tarafında ise daha önceden de dediğim gibi 80 serisi alma hayalim var hocam.

Hocam şu ana kadar hem çevremden duyduğum olsun hem de bunca yıllık internet serüvenimde gördüklerim olsun AMD işlemci alıp da keşke almasaydım diyen çok insan duydum ve gördüm. Fakat Intel kullanan veya alıp da pişman olan hiç görmedim. Bir de Intel'deki 15.nesilde soket değiştirme mevzusu demişsiniz hocam. Hocam ben kendi tecrübelerimden şunu fark ettim Intel'deki i5, i7 veya i9 fark etmeksizi 11.nesilin üstünde olanlar birbirlerine çok yakın performans veriyorlar. Yani ben şu an 2.el ürün i9 9900K alıp kullansam mı daha mantılı yoksa 0 ürün i5 13.nesil alsam mı daha mantıklı sorusunu ben hem kendime hem de etrafımda bilgisayarcı olan veya bilgisayar parçası alıp satan kişilere çok sordum. Ve kendi kanaatimce şu sonucu çıkardım i9 9900K veya i9 10900K almak daha mantıklı i5 13. nesilden. Tabii sizin fikirlerinizi de dinlemek isterim. Saygım sonsuzdur hocalarım.

Ekran kartı tarafında ise daha önceden de dediğim gibi 80 serisi alma hayalim var hocam.

Siz bilirsiniz AMD tarafında işlemcilerde bir sıkıntı yok bir sorun yaşamazsınız size 30k TL'ye hem Intel hem AMD sistem olarak ve yan bileşenler olarak en iyi öneriyi yaptım iyi günler.

Hocam şu ana kadar hem çevremden duyduğum olsun hem de bunca yıllık internet serüvenimde gördüklerim olsun AMD işlemci alıp da keşke almasaydım diyen çok insan duydum ve gördüm. Fakat Intel kullanan veya alıp da pişman olan hiç görmedim.
İlginç.

Hocam dediğim gibi biraz takıntılıyım 80 serisi ekran kartı istiyorum çocukluktan beri hayalim ve AMD işlemci kesinlikle düşünmüyorum

Hocam 3080'lerin piyasayı 2.elde şu an ortalama 13-15k

Fakat hocam günceller şu an için hem pahalı hem de fiyatına değmiyor. Ayrıca 2000 serisi o kadar eski değil bence.

Hocam şu ana kadar hem çevremden duyduğum olsun hem de bunca yıllık internet serüvenimde gördüklerim olsun AMD işlemci alıp da keşke almasaydım diyen çok insan duydum ve gördüm. Fakat Intel kullanan veya alıp da pişman olan hiç görmedim. Bir de Intel'deki 15.nesilde soket değiştirme mevzusu demişsiniz hocam. Hocam ben kendi tecrübelerimden şunu fark ettim Intel'deki i5, i7 veya i9 fark etmeksizi 11.nesilin üstünde olanlar birbirlerine çok yakın performans veriyorlar. Yani ben şu an 2.el ürün i9 9900K alıp kullansam mı daha mantılı yoksa 0 ürün i5 13.nesil alsam mı daha mantıklı sorusunu ben hem kendime hem de etrafımda bilgisayarcı olan veya bilgisayar parçası alıp satan kişilere çok sordum. Ve kendi kanaatimce şu sonucu çıkardım i9 9900K veya i9 10900K almak daha mantıklı i5 13. nesilden. Mümkün olduğu sürece i7'nin altında düşmek istemiyorum. Tabii sizin fikirlerinizi de dinlemek isterim. Saygım sonsuzdur hocalarım.

Hocam 9. Ve 10. Nesil Intel işlemcilerin performansı 12. Nesil i5 işlemcilerin giriş seviyesi olanlarla aynı seviyede hatta çoğu zaman 12400f 9900k yı geçiyor hem tekli hem çoklu çekirdekte. 12600k veya daha üst bir şey alırsanız olacak farkı saymıyorum bile evet az az artıyor ama emin olun 13400f gibi bir işlemci almak 9900k Dan çok daha mantıklı olacaktır yani i9 olunca çok güçlü olacak diye bir şey yok nesil çok önemli bir faktör. Intel ve amd konusunda intelden pişman olunmama sebebi zaten sıkıntılı çıksa da başka bir seçenekleri olmamasıdır yüksek ihtimal çünkü o zamanlarda amd bir seçenek bile değildi aşırı kötüydü. Ama ryzen işlemciler çıktığından beridir herhangi bir sorun kaldığını düşünmüyorum ekran kartında ben de amd tercih etmem ama şuanki zen mimarisinin gücü aşırı yüksek bir seviyede ve bir am5 sistem dizerseniz 5-6 sene boyunca rahatlıkla yükseltebilirsiniz ama Intel 14. Nesil bile alsanız yeni bir işlemcisi çıktığında anakart değiştirmeden yükseltme yapamazsınız. Ekran kartı konusunda ise 1080 ti ve 2080 ti güçlü kartlar ama daha güçlü kartları o civarlarda bulabiliyorsunuz 3080 ti ve 3090 gibi. Max 3 k fiyat farkı oynar diye düşünüyorum en kötü bir 3080 gayet iyi olur bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı