RTX 30 serisi Resizable bar desteği

İkisi de BIOS flash hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şunu diyorum işte üsteki.

Attığım fotoğraflarda anakartımda ve ekran kartımda destek var ama ekran kartı kısmında 2 adet sürüm var ben hangisini seçeceğimi bilmiyorum.
Attığın görseller markanın sitesideki bios ve/veya vbios ekran görüntüleri,bunlar üzerinden yorum yapmak çok sağlıklı değil. Muhtemelen hangisini indirirsen indir bir sorun yaşamayacaksın,kartı eline almazsın böyle bir işlem için yapacağın vbios güncellemesinde. Sonuçta alternatifli bir destek sağlanırken herkesin harfi harfine doğru seçim yapamayabileceği veya bir şeylerin ters gitme ihtimalini göz önünde bulundurarak yazıyorlar vbiosları,en azından resize bar güncellemesi için yazılan vbioslar bu şekilde. Kast ettiğim şey bulduğunuz her güncellemeye gözünüzü karartıp atlamanız değil,yanlış anlaşılmasın. Benim önerim öncelikle bir flash sürücünüz varsa biosu güncelleyin,sonrasında vbiosu F50 olarak güncelleyin.

Attığın görseller markanın sitesideki BIOS ve/veya VBIOS ekran görüntüleri, bunlar üzerinden yorum yapmak çok sağlıklı değil. Muhtemelen hangisini indirirsen indir bir sorun yaşamayacaksın, kartı eline almazsın böyle bir işlem için yapacağın VBIOS güncellemesinde. Sonuçta alternatifli bir destek sağlanırken herkesin harfi harfine doğru seçim yapamayabileceği veya bir şeylerin ters gitme ihtimalini göz önünde bulundurarak yazıyorlar VBIOS'ları, en azından ReSize BAR güncellemesi için yazılan VBIOS'lar bu şekilde. Kast ettiğim şey bulduğunuz her güncellemeye gözünüzü karartıp atlamanız değil, yanlış anlaşılmasın. Benim önerim öncelikle bir flash sürücünüz varsa BIOS'u güncelleyin, sonrasında VBIOS'u F50 olarak güncelleyin.

Ben şu an görseldekini kurdum deneyeceğim bakalım. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsam diğerini kurup deneyeceğim bakalım bir video da öyle yapıldığını gördüm.

Dosya Ekleri

• 11.PNG
    11.PNG
    103,3 KB · Görüntüleme: 23
Ben şu an görseldekini kurdum deneyeceğim bakalım.
Dediğim gibi,bir sorun olacağını düşünmüyorum,burada kritik nokta vbiostan önce biios kısmında destekli sürümü kullanıp kullanmadığın,eğer bios destekli sürüm değilse hangisini indi,rirsen indir,işe yaramayacaktır. Destekli bir biosun olmadığı cihazda kullanılan resize bar destekli bir vbios nitrosu var olmasına rağmen kullanılamayan bir araba olacaktır. Önce uygun yola çıkarman gerek aracını. ;) Bu arada forumda bir konu gözüme çarptı,bir göz atarsın,işine yarayacak bir şeyler olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin.

Dediğim gibi, bir sorun olacağını düşünmüyorum, burada kritik nokta VBIOS'tan önce biios kısmında destekli sürümü kullanıp kullanmadığın, eğer BIOS destekli sürüm değilse hangisini indi, rirsen indir, işe yaramayacaktır. Destekli bir BIOS'un olmadığı cihazda kullanılan ReSize BAR destekli bir VBIOS Nitro'su var olmasına rağmen kullanılamayan bir araba olacaktır. Önce uygun yola çıkarman gerek aracını. ;) bu arada forumda bir konu gözüme çarptı, bir göz atarsın, işine yarayacak bir şeyler olacağını düşünüyorum. Kolay gelsin.

Hocam etiketlediğiniz konu zaten şu an da yorum yaptığınız konu :D :D
Ben kurulumu tamamladım ve şu anda baktığım zaman her şey okey ama kart boşta 45 derecede çalışıyordu normalde şu anda 59 derece.
F50 sürümünü denemek istediğim zaman uyumlu olmadığını söylüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4 KB · Görüntüleme: 21
Hocam etiketlediğiniz konu zaten şu an da yorum yaptığınız konu :D :D
Ben kurulumu tamamladım ve şu anda baktığım zaman her şey okey ama kart boşta 45 derecede çalışıyordu normalde şu anda 59 derece.
Pardon ya,dalgınlığıma geldi,doğru linki bırakıyorum aşağıya. Boştaki değerler kimi zaman benim de canımı sıksa da önemli olan yük altındaki halidir. Kaldı ki onda bile bazı değişiklikler olabilir,kartın ısınma seviyesi,üst eşiği gibi durumlar vbiosa yazılarak sınırlandırılır. Yeni bir vbios yüklediniz ve üreticiniz yeni vbiosta eşik değerlerini yukarı çekmiş olabilir,bu bir sorun teşkil etmez. Önemli olan kasma,donma,kapanma yapıp yamadığıdır.

Pardon ya, dalgınlığıma geldi, doğru linki bırakıyorum aşağıya. Boştaki değerler kimi zaman benim de canımı sıksa da önemli olan yük altındaki halidir. Kaldı ki onda bile bazı değişiklikler olabilir, kartın ısınma seviyesi, üst eşiği gibi durumlar vbiosa yazılarak sınırlandırılır. Yeni bir VBIOS yüklediniz ve üreticiniz yeni VBIOS'ta eşik değerlerini yukarı çekmiş olabilir, bu bir sorun teşkil etmez. Önemli olan kasma, donma, kapanma yapıp yamadığıdır.

Konuya müsait olunca detaylı bakacağım ama sistem açılıyor kart 51 dereceden başlıyor önceden 36 dereceydi sabit 45 olup kalıyordu şimdi 51 başlayıp 59 çıkıyor sonra 51 düşüyor yine 59 oluyor böyle bir döngü var GTA V benchmark yaptım takılma donma kapanma olmadı Max 71 derece oldu. Bu kartta zaten daha stress testi dahil 70 derecenin üstünü gösteren bir oyun olmadı 70'ten sonra çok zor çıkması bakalım diğer oyunlarda deneyeceğim.

Geri
Yukarı