RTX 3000 için 2080 değiştirilir mi?

Dostum daha geçenlerde 2080 Super almış biri olarak diyorum ne istediğine bağlı. Yani 2K veya 4K'da Ultra ayarlarda +100 FPS olsun mükemmel kusursuz olsun diyorsan değip değmeyeceği yine senin fikrin. He benim fikrim, şimdiden değmez. Tam olarak amacın ihtiyacın ve isteklerin ne ekran kartından? Mesela ben 6 sene boyunca HD 6350 kullandım, üstüne R7 240 aldım onu da 1.5 sene civarı güle oynaya kullandım. Üstüne GTX 1060 aldım tam 2 sene onu da gayet memnun bir şekilde kullandım. En son dediğim gibi RTX 2080 Super'e geçtim ve en düşük seviye orta seviye karışık kartlar kullanmış biri olarak minimum 4-5 sene kullanırım diye düşünüyorum. Çünkü çok güçlü bir ekran kartı ve bana yetiyor tüm mesele bu. RTX 3000 serisi çıkmamış olsa kim gelip 2080'e kötü diyebilirdi? Dese bile onun sözü kartı kötü yapar mıydı? :).

He bunu belirtmemde fayda var, eğer vakti zamanında bu konularda bilgim olsaydı en başından GTX 680 alırdım hala daha masraf yapmadan kullanıyor olurdum. Yani kartınızı satmayacaksanız sıfırdan RTX 3000 için para biriktirecekseniz önermiyorum, elinizdeki iyi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı