i5 8400 RTX 2080 Super'i besleyebilir mi?

Kesinlikle Ryzen R5 3600. Hem çarpan kilidi açık. RTX 2080'i bile besleyebilir. 4.2 GHz 'e kadar overclock yapabilirsiniz.
Hocam darboğaz yapar. Önerim olarak işlemcinizi satın, i7 güçlü bir işlemci alın. Kalan parayla RTX ekran kartı alın.
RTX 2060 alabilirsin.
RTX 2080S'i 1080P gibi düşük çözünürlükle kullanacaksanız, o zaman çok yüksek FPS'lerde i5 8400 yetmez. 1440P veya 4K çözünürlükte yüksek grafiklerde i5 8400'ü kullanabilirsiniz.
Evde başka bir bilgisayarımız daha var kullanılan o bu bilgisayardan kötü, normalde 1-2 yıl daha bekleyip bana yeni sistem toplayıp bunları ona aktaracaktık. Ama indirimi görünce alayım dedim. Neyse ki almamışım. Peki intel tarafında hangi işlemci besleyebilir 2080 super' i?

RTX 2080 Super takıntınız varsa i5-8400'ü satıp Z çipset bir anakartınız varsa uygun fiyatlı i7-8700K, yoksa da i7-8700 modeli sizin işinizi rahatlıkla görecektir. AMD/Intel'i de yok bu işin, her iki tarafın da o tip seviyedeki sağlam ekran kartlarını besleyecek potansiyelde işlemcileri var. Eğer ki işlemci değiştirme işine girmeyecekseniz de 1080p ayarlar için maksimum RTX 2060/RX 5600XT gibi kartlar önerebilirim o işlemci için, fazlası darboğaz yapar.

Evde başka bir bilgisayarımız daha var kullanılan o bu bilgisayardan kötü, normalde 1-2 yıl daha bekleyip bana yeni sistem toplayıp bunları ona aktaracaktık. Ama indirimi görünce alayım dedim. Neyse ki almamışım. Peki intel tarafında hangi işlemci besleyebilir 2080 super' i?
Aslında RTX alabilirsiniz. Darboğaz bileşenlere zararı yok. Sadece ekran kartından tam güç alamazsınız. İndirimde bulduysanız RTX alın ileride yeni intel işlemci alırsınız.

Evet çok uygun. 8000 liraya gördüğüm olmuştu. Olmazsa düşük ayarda oynarsınız. Bence kaçmayacak fırsat. İşlemciyi her zaman değiştirirsiniz hem.
Alıp almama konusunda kararsız kaldım. Eğer alırsam gelince yaşadıklarımı anlatırım.
Evet çok uygun. 8000 liraya gördüğüm olmuştu. Olmazsa düşük ayarda oynarsınız. Bence kaçmayacak fırsat. İşlemciyi her zaman değiştirirsiniz hem.
Ne kadar bir kasma yaşarım peki? Rahatsız edecek kadar mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı