RTX 3000 serisi çıkınca eski seriler ucuzlar mı?

Forumda bu konuda açılmış onca konu var onları forum içinde arayarak okuyup herkesin ne düşündüğünü öğrenebilirsin. Şahsen müneccim olmaya gerek de yok. Bu kurlara hiç bir şey belli olmaz. Ucuzlamasını da satıcı politikaları yüzünden pek sanmıyorum. Herkes eski kartlara yüklenecek adam ucuza satmak yerine talep olduğu için fiyat arttıracak. Kısaca Türkiye'de bir işi yarına bırakmayıp hemen halletmek gerek yani ekran kartı ihtiyacınız varsa alın çünkü her gün ayrı bir pahalılık geliyor.

yurt dışından 2. el kart alabilirsin insanlar 500 dolar veya aşağısı gibi fiyatlara 2080 ti satıyor yanılmıyorsam. 3070'de dolar fiyatından o civarda çıkacak fakat 0 üründe vergi vs. girince 500 dolar olarak kalmayacak. Türkiye'de de ucuzlamalar olacaktır ama fırsatçı şirketlerin çok taviz vereceğini sanmıyorum, daha çok gelen 3080'i 6000 bin yerine 9000'e satmaya çalışıp eski kartları eritmeye çalışacağına inanıyorum.

Kitlesel bir düşüş olmaz ama çok avantajlı kampanyalar eşliğinde ellerinde çıkarmaya çalışacaklardır. Takip etmenizi öneririm.

Eski serilerin üretimi duracağı, ya da çok azalacağı için stoklar azalacak, azalınca da fiyatlarda artacak. Eski ürünlerin fiyatı ikinci el piyasasında ucuzlar, sıfır piyasasında ise pahalanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı