RTX 3000 serisi laptop alırken nelere dikkat edilmeli?

Bu direkt PC'de gelen SSD değil mi çok sağ olun bir kişi daha 7000 MB 5100 MB demişti şu an emin oldum sanırım. Tekrardan sağ olun.
Hocam yüksek grafikli oyun oynuyor musunuz (Assassin's Creed, GTA, GoW, Star Wars...)?
Valorant oynuyor musunuz?
Eğer oynuyorsanız kaç FPS alıyor PC acaba?
Hocam şuana kadar World of Tanks Denedim masaüstü 3070 ile birebir aynı FPS 2-3 değişiyor ama dalgalanma bende daha fazla Ets 2 full ayarlar açık %400 ölçek falan ne varsa Rtx 3070 masaüstü 60-65 alıyor ben 97-105 falan aldım Forza indiriyorum netim hızlı değil 3 gün oldu inicek hala 😄 onuda atarım çözünürlük hep 2k da oynuyorum GTA 5 denicem hepsini indiricem ama kolay olanlardan başladım siz masaüstü 3070 gibi düşünün PCyi bazı oyunlarda masaüstü 3080 den daha performanslı diyorlar 16gb ekran belleğinden dolayı ama bilmiyorum denicem PC yi almaktaki amacım zaten 3070 gibi olsun ama 4k oynatsın ilerisi için önemli uzun bir süre PC almayı düşünüyorum.

Hocam şuana kadar World of Tanks Denedim masaüstü 3070 ile birebir aynı FPS 2-3 değişiyor ama dalgalanma bende daha fazla Ets 2 full ayarlar açık %400 ölçek falan ne varsa Rtx 3070 masaüstü 60-65 alıyor ben 97-105 falan aldım Forza indiriyorum netim hızlı değil 3 gün oldu inicek hala 😄 onuda atarım çözünürlük hep 2k da oynuyorum GTA 5 denicem hepsini indiricem ama kolay olanlardan başladım siz masaüstü 3070 gibi düşünün PCyi bazı oyunlarda masaüstü 3080 den daha performanslı diyorlar 16gb ekran belleğinden dolayı ama bilmiyorum denicem PC yi almaktaki amacım zaten 3070 gibi olsun ama 4k oynatsın ilerisi için önemli uzun bir süre PC almayı düşünüyorum.
Sağolun hocam bana yine ulaşırsanız çok sevinirim.

Hocam şu ana kadar World of Tanks Denedim masaüstü 3070 ile birebir aynı FPS 2-3 değişiyor ama dalgalanma bende daha fazla ETS 2 Full ayarlar açık %400 ölçek falan ne varsa RTX 3070 masaüstü 60-65 alıyor ben 97-105 falan aldım Forza indiriyorum netim hızlı değil 3 gün oldu inecek hala 😄 onu da atarım çözünürlük hep 2K da oynuyorum GTA 5 deneyeceğim hepsini indireceğim ama kolay olanlardan başladım siz masaüstü 3070 gibi düşünün PC'yi bazı oyunlarda masaüstü 3080'den daha performanslı diyorlar 16 GB ekran belleğinden dolayı ama bilmiyorum deneyeceğim PC'yi almaktaki amacım zaten 3070 gibi olsun ama 4K oynatsın ilerisi için önemli uzun bir süre PC almayı düşünüyorum.

Masaustu 3080'den hizli olma ihtimali %-100 gibi bir şey aslinda. Masaustu 3080 300 Watt ve cok daha fazla shaderi var. Ha diyorsan ben Blender'da 8K 3D animasyon yapacağım cok kucuk bir ihtimal 12 GB RAM'li 3080'den daha fazla performans alabilirsin.

Masaustu 3080'den hizli olma ihtimali %-100 gibi bir şey aslinda. Masaustu 3080 300 Watt ve cok daha fazla shaderi var. Ha diyorsan ben Blender'da 8K 3D animasyon yapacağım cok kucuk bir ihtimal 12 GB RAM'li 3080'den daha fazla performans alabilirsin.
Hocam anlatamadım ben 4k oyunlar için 3080 in potansiyelini nvdia öldürmüş bazı oyunlarda bellek yetmezliği olabilir bundan kaynaklı FPS düşüşü yukarıda yazdım zaten bellekten dolayı diye yoksa imkansız.Bahsettigim versiyon 10 GB 3080

Hocam anlatamadım ben 4k oyunlar için 3080 in potansiyelini nvdia öldürmüş bazı oyunlarda bellek yetmezliği olabilir bundan kaynaklı FPS düşüşü yukarıda yazdım zaten bellekten dolayı diye yoksa imkansız.Bahsettigim versiyon 10 GB 3080
Farkli bir cozunurluk icin dizayn edilmis cunku.

Yeni konular

Geri
Yukarı