RTX 3000 serisinde neden USB Tip-C yok?

Benim VR deneyimim telefondan 360 derece video açıp 20 liralık Everest VR gözlük takmaktan öteye gidemediği için sorun yok.

Ama halen merak ediyorum. MSI, ASUS, Gigabyte gibi üreticiler kendi modellerinde kullanamazlar mı tip-C portunu?

Bence kullanabilirler nitekim hepsi kendince bir tık öne geçmek için yaratıcı olmak durumunda. Muhtemelen birinden çıkar :)

Ama halen merak ediyorum. MSI, ASUS, Gigabyte gibi üreticiler kendi modellerinde kullanamazlar mı Tip-C portunu?
Emin değilim açıkçası. NVIDIA eğer gerekli altyapıyı tutuyorsa GPU içinde, mümkün olmalı.

RTX 2000 serisindeki Tip-C portunun amacı VR başlıklara tek kablo ile hem ses, hem USB hem de görüntü bağlantısını yapmak idi fakat VR hiçbir zaman istenilen ivmeyi yakalayamadı. Bu bağlamda NVIDIA da RTX 3000 kartlarda Tip-C portunu kaldırdı.

Bütün Steam kullanıcılarının sadece %1.7'sinde VR başlığı var ve bu rakam geçen ay -%0.23 oranında azaldı.
VR konusunda sanırım hemfikiriz, ben hala klasik oyun oynama alışkanlığının önüne geçecek bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum.

VR konusunda sanırım hemfikiriz, ben hala klasik oyun oynama alışkanlığının önüne geçecek bir teknoloji olduğunu düşünmüyorum.
Hocam bu gidişle de geçemeyecek gibi. Hem çok pahalı hem de oyun yok. VR oyunlarına bakıyorum neredeyse hepsi çizgi film grafikli basit amacı sadece eğlendirmek olan oyunlar. Şu an sadece Half Life Alyx var diye biliyorum adam akıllı VR oyunu.

Hocam bu gidişle de geçemeyecek gibi. Hem çok pahalı hem de oyun yok. VR oyunlarına bakıyorum neredeyse hepsi çizgi film grafikli basit amacı sadece eğlendirmek olan oyunlar. Şu an sadece Half Life Alyx var diye biliyorum adam akıllı VR oyunu.
Bir de şöyle bir şey var, oyun oynarken efor sarfetmek çok arzu edilen bir şey değil.

Geri
Yukarı