RTX 3000 sistem önerisi

BAYKIRMIZI

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sistem toplama için yardım istiyecektim. 18.000 TL'ye RTX 3080'lı sistem (sade kasa) toplanabilir mi canlı yayın oyun üzerine ve 4K render için kullanılacaktır. Bir de 3000 serisi ne zaman stoklara gelip alabileceğiz bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyata RTX 3080 değil de RX 6800 XT alınabilir RTX çok fazla işine yaramıyorsa. Hem daha ucuz hem de rakibi RTX3080 değil RTX 3090 RX 6800 XT ile 18000 TL sistem toplanabilir kanaatimce ama derseniz rende işleriyle çok uğraşıcağım RX6800 alınabilir işlemciye ve RAM'a daha çok önem verebilirsiniz.
Dipnot(RX6800 rakibi RTX3080 internette karşılaştıraları var.

O fiyata RTX 3080 değil de RX 6800 XT alınabilir RTX çok fazla işine yaramıyorsa. Hem daha ucuz hem de rakibi RTX3080 değil RTX 3090 RX 6800 XT ile 18000 TL sistem toplanabilir kanaatimce ama derseniz rende işleriyle çok uğraşıcağım RX6800 alınabilir işlemciye ve RAM'a daha çok önem verebilirsiniz.
Dipnot(RX6800 rakibi RTX3080 internette karşılaştıraları var.

Ama kafamız nasıl güzel... 🤤🤤🤤

Herkese merhaba, sistem toplama için yardım istiyecektim. 18.000 TL'ye RTX 3080'lı sistem (sade kasa) toplanabilir mi canlı yayın oyun üzerine ve 4K render için kullanılacaktır. Bir de 3000 serisi ne zaman stoklara gelip alabileceğiz bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Veya
Crucial Ballistix Elite 16GB 3000MHz DDR4 CL15 BLE16G4D30AEEA Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe X2
Daha ucuza belki bulunabilir.
Veya
Bütçe biraz aşabilir o yüzden indirim vs bekleyerek alabilirsiniz özellikle ekran kartında 3070 Ti gibi bir şey çıkarsa çok iyi olur.

Çoklu işlem performansı gerekiyorsa ve OC yapacaksanız böyle daha iyi olur veya bütçe yeterli değilse 10700K ile.
Veya

18 bin TL'yi görmemişim pardon herhalde sadece 8bin TL'yi görmüşüm gerçekten o fiyata RTX 3080'ya da rakibi bir ekran kartı ile toplamamak mantıksız olur.😅😅
Ayrıca arkadaşın sistemini beğendim sadece Power Supply 80+ Gold seçilebilir ve depolama arttırılabilir. Sanırım RAM'lerden 2 tane alacaksınız. Eğer render işlerine girecekseniz 2 tane almak daha mantıklı olur.
Not: Bildiğim kadarıyla 4K render için M.2'ler daha iyi Windows açılım hızlarında çok fark yok ama 4K için fark ediyor diye biliyorum.
Klavye olarak: SteelSeries Apex 7.
Mouse olarak: Rival 600'ya da kablosuz istiyorsanız 650.
Kulaklık olarak: Arctics7 olabilir ama ses kalitesinin çok iyi olmadığını duymuştum siz yine bir bakın eğer bütün ekipmanarı SteelSeries üzerindden toplayacaksanız iş görür kanaatimce.
Not: Kulakık Corsair woid Pro wirless da seçilebilir.
Monitör: Anladığım kadarıyla yayınlarda oyun oynayacaksınız monitör olarak 31.5 inç değil 27 inç daha iyi olabilir büyük geliyor diyenler bile var 31.5 inç de ekranın uçlarına bakmak FPS oyunlarında zorluyor diyorlar ama tabii kara sizin. 4K olarak gecikme süresi düşük monitör var mı bilmiyorum ama.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı