RTX 3050-3050 Ti vs 3060

JemVargasTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar okullar açılmazsa kendime biraz çalışıp laptop alacağım. Genel kullanım amacı oyun üzerine olacak. Bilgisayarda genelde RDR2, CS, LoL, BF1 tarzı oyunlar oynayacagim ama istediğim şu ki ileride 3 yıl içerisinde bu saydığım oyunlara benzer oyunlar çıkarsa da oynayabilmek istiyorum sıkıntısız. Genelde forumda baktığım zaman 3060 almayı tavsiye etmişsiniz ama şu anki bütçem için hayli yüksek meblaglara cikmam gerekiyor. Benim bütçem 16-17 bin civarı. Sizce RTX 3050-3050 Ti ikilisinden birini mi alayim yoksa biraz erteleyip çalışıp RTX 3060 mi almamı tavsiye edersiniz. 2-3 ay içinde laptop fiyatlarında artış olur mu şu anda 22-26 bin bandında RTX 3060'lar benim baktiklarim. Sizin tavsiyeniz nelerdir? 3-4 yıldan sonra okul biteceği için masaüstüne de geçebilirim o yüzden 3-4 yıl idare etsin uzmeyecek şekilde yeterlidir.

O bütceye asusa gideceksende yeni model TUF tercih et.

Her şey kağıt üstündeki performans değil fan boyların dediklerine aldanma delil olmadan konuşanlarada kulak asma adam gibi bir cihaz al.
Tamamdır hocam zaten şuan sadece ekran kartı için bı konu açıp ona göre hareket etmek istedim. Elime parayı toparlayinca yeniden konu açar bu sefer model olarak tavsiyeniz alırım . Teşekkürler hocam

Bütçe yetiyor olsaydı 3060 tabii ki daha iyi olurdu ama 3050 Ti sizi rezil etmez. Kararı yine siz vereceksiniz tabii ama kullanılmayacak bir kart olsa satılmazdı zaten. Kendinizi zorlamayın boş yere ve alacak olursanız yüksek TDP değeri olanı almaya çalışın.

3050 Ti'da işini görür ama uzun ömür açısından imkanın varsa 3060 daha iyi. Kendini fazla zora sokacaksan gerek de yok, tu kaka gibi bir kart değil. Bu bütçeye üst segment ürün alabileceğini sanan boş adamları takma asıl.

Bütçe yetiyor olsaydı 3060 tabii ki daha iyi olurdu ama 3050 Ti sizi rezil etmez. Kararı yine siz vereceksiniz tabii ama kullanılmayacak bir kart olsa satılmazdı zaten. Kendinizi zorlamayın boş yere ve alacak olursanız yüksek TDP değeri olanı almaya çalışın.
Haklisin hocam ama sanırım biraz daha ekleyip almışken iyisini alma mantığıyla 3060 a yonelirim eğer fiyatları artarsa 2 aya 3050 ti alırım o zaman en kötü

3050 Ti'da işini görür ama uzun ömür açısından imkanın varsa 3060 daha iyi. Kendini fazla zora sokacaksan gerek de yok, tu kaka gibi bir kart değil. Bu bütçeye üst segment ürün alabileceğini sanan boş adamları takma asıl.
Haklısın hocam malum ekonomi böyle olunca bizde verdiğimiz paranın karşılığını arıyoruz f/p olarak . Ama sanırım 3060 almak daha makul olacak

Haklisin hocam ama sanırım biraz daha ekleyip almışken iyisini alma mantığıyla 3060 a yonelirim eğer fiyatları artarsa 2 aya 3050 ti alırım o zaman en kötü

Haklısın hocam malum ekonomi böyle olunca bizde verdiğimiz paranın karşılığını arıyoruz f/p olarak . Ama sanırım 3060 almak daha makul olacak
Anlatamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı