RTX 3050 Ti vs. RTX 3060 laptop

Saçma bir yorum olmuş 3050 Ti 2060'dan daha kötü bir ekran kartı hatta 1660 Ti ile ancak kafa kafaya gidebiliyor sadece DLSS kullanımı olan oyunlarda VRAM kullanımı 4 GB'ı geçmediği yerlerde 1660 Ti'dan daha iyi.

Şimdi senin işine gelirsek attığınız linklerdeki Acer Nitro beşin 2019 kasası var bende donanım farkı olarak 3060 yerine 2060, 10300H yerine 9300h var onun dışında donanım aynı gözüküyor (RAM frekansları ve tasarım dışında benim görebildiğim kadar).şimdi benim tavsiyem kesinlikle 3060a yönelmen çünkü 3050 Ti ile aralarında muazzam bir fark var performans farklarını şöyle sıralayım kabaca 3060>2070>2060>3050/Ti.Onun dışında Nitro 5 serisinde NVIDIA optimus ayarı yok ve maalesef kapatılamıyor bu da ekran kartı kullanımını tek kanal RAM'de bayağı etkiliyor hatta ekran kartı kullanımı yüzde 60-70 civarlarında oluyor genel olarak. Peki bu nasıl atlatılır diyorsanda çift kanal RAM'e geçerek ya da laptopu HDMI ile harici bir monitöre bağlayarak atlatılıyor hatta şöyle deyim ben daha çift kanal yapmadım cihazı ama NFS heatde Ultra ayarlarda laptop üzerinden 30-60 arası çok dengesiz FPS değerleri alırken HDMI ile TV'ye bağlıyınca ortalama 50FPS üstü aldım. Yani hangi cihazı alırsanız alın tek kanal RAM'li laptoplarda ekran kartından tam verim için ya ekstra bir RAM daha alcağınız ya da HDMI ile harici monitörden oynuyacağınız.
Hocam dediğiniz sorun bende de var,1 ram taktiktan sonra herhangi bir ayar yapmaya gerek var mı yoksa Rami takinca direkt iş hallolur mu?

Hocam dediğiniz sorun bende de var, 1 RAM taktiktan sonra herhangi bir ayar yapmaya gerek var mı yoksa RAM'i takinca direkt iş hallolur mu?

Yorumumda yazdım benimki de hala tek kanal ama forumda bu sorunla karşılaşan hiçbirinde çift kanal yapıpta düzelmedi diyen görmedim. Şu anlık FPS değeri düşük olanları HDMI'yla TV'ye takıp oynuyorum😀

Geri
Yukarı