RTX 3050/3050 Ti vs. GTX 1660 Ti

Bütçe
11.000TL
Laptopuna göre değişir, varsayalım ki ikisi de aynı özelliklere sahip, ben 1660 Ti alırdım. FSR destekliyor sanırım, ve FSR DLSS'e göre çok daha geniş bir yelpazeye sahip olacak. FreeSync G-SYNC olayına dönecek, FreeSync nasıl bir standart olup G-SYNC'i piyasadan sildiyse, FSR'da aynısını DLSS'e uygulayacak. 1660 Ti tercih etmemin sebebide 6 GB VRAM. 6 GB bile yer yer yetersiz kalırken 4 GB kesinlikle önermiyorum.

11.000 TL Bütçem var 3050 ya da Ti tercih edilmeli midir sizce? Yoksa da 1650 Dynamic Boost'lu alacağım bazı sebeplerden dolayı.

11K bütçeye 2060 Bulamadığım için 3050ye yöneldim. 3050 Alınmaz mı?

O da mantıklı. Peki Valorant'ta DLSS var mıdır?

Ne önerirsiniz peki MSI 1660 Ti dışında (tasarımını beğenmiyorum)

Peki ne önerirsiniz 11K bütçeye
Valorant için zaten yeterli bir kart. Dlss desteği var mı yok mu bilmiyorum.

Laptopuna göre değişir, varsayalım ki ikisi de aynı özelliklere sahip, ben 1660 Ti alırdım. FSR destekliyor sanırım, ve FSR DLSS'e göre çok daha geniş bir yelpazeye sahip olacak. FreeSync G-SYNC olayına dönecek, FreeSync nasıl bir standart olup G-SYNC'i piyasadan sildiyse, FSR'da aynısını DLSS'e uygulayacak. 1660 Ti tercih etmemin sebebide 6 GB VRAM. 6 GB bile yer yer yetersiz kalırken 4 GB kesinlikle önermiyorum.
Peki 11K bütçeye ne önerirsiniz hocam? MSI olur ama MSI dışında bir de yedek öneri olursa iyi olur MSI alma konusunda emin değilim.

Anladım hocam peki Gaming gecesi hangi sitede oluyor ve güvenilir midir? Oradan indirim takip ederim eğer öyleyse çünkü o laptop 11K olabiliyorsa çok iyi indirim yapan bir site olmalı

İncehesap.com hocam. Her cuma Gaming gecesi indirimleri var, aynı laptop gelecek hafta tekrar indirime girer mi bilemiyorum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı