RTX 3050 boşta 56 derecede çalışıyor

tevfkfurkan

Femtopat
Daha fazla  
Laptopu 1 ay önce aldim. Asagi yukari normal dolasimda yani bostayken 56 derece gösteriyor GPU sıcaklığını. Bostayken ara ara fan açıyor neden bilemiyorum. Yük altında ise maksimum 86 gördüm (NFS Payback).
ASUS TUF Dash F15 model laptop.

Sizce neden böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı belli bir sıcaklığın üstüne çıkmadıkça laptop fanlarını çok döndürmüyor olabilir. Yük altındayken 86 bana biraz yüksek geldi fakat boşta normal.

Laptopu 1 ay önce aldim. Asagi yukari normal dolasimda yani bostayken 56 derece gösteriyor GPU sıcaklığını. Bostayken ara ara fan açıyor neden bilemiyorum. Yük altında ise maksimum 86 gördüm (NFS Payback).

Muhtemelen 60 dereceye kadar laptopun fanları dönmüyordur.

Forza Horizon 4'te benimki 80'leri görüyor.

İşlemci ve ekran kartı aynı borular üzerinden soğutuluyor bildiğim kadarıyla yani işlemciden ötürüde artıyor diye düşünüyorum.

Bende de aynı modelin 3050 ti versiyonu var boşta 50 derecelerde oyunda 80 85 derecede geziyor donma takılma olmuyorsa sıkıntı etme.

Yeni konular

Geri
Yukarı