RTX 3050 boşta 56 derecede çalışıyor

2-3gün önce birisi daha Asus TUF ile ilgili böyle bişey sormuştu. TUF'ların sizin aldığınız modellerde durum böyle sanırım. Yani korkulacak bir durum yok gibi.

Hocam.

1 aylık laptop, soğuk denebilecek bir dönemde bu kadar ısınmamalı. 86 derece fazla bir sıcaklık, hele ki bir GPU için. Eğer tek bakır boru üzerinden soğutuluyorsa geçmiş olsun, bırakamadılar şu düzeni.

Hocam sen Lenovo'dan memnun musun? çünkü soğutmada gayet başarılılar.

1 aylık laptop, soğuk denebilecek bir dönemde bu kadar ısınmamalı. 86 derece fazla bir sıcaklık, hele ki bir GPU için. Eğer tek bakır boru üzerinden soğutuluyorsa geçmiş olsun, bırakamadılar şu düzeni.

Hayır dash modelinde bildiğim kadarıyla toplam 5 boru var soğutma için uğraşılmış bir model.

Ideapad L340 kullanıyorum ben. Her Lenovo'ya iyi diyemezsiniz. Soğutması hiç iyi değil kullandığım modelin.

@353535 o zaman burada bir sıkıntı var hocam. O kadar iyi uğraşılmışsa neden bu kadar ısınıyor?

Bilmiyorum işlemcinin 85 90 görmesi normal ama ekran kartı neden böyle fikrim yok tabii laptopun nasıl kullanıldığı da önemli hava çıkışları duvara uzak mı laptop alttan hava alıyor mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı model laptoptaki sıcaklık değerleri.
Bilmiyorum işlemcinin 85 90 görmesi normal ama ekran kartı neden böyle fikrim yok tabii laptopun nasıl kullanıldığı da önemli hava çıkışları duvara uzak mı laptop alttan hava alıyor mu?
Turbo fanı da aktif etmemiş olabilir. Bilmiyorum konu sahibi hiçbir şey de demiyor.

Geri
Yukarı