RTX 3050 düşük FPS veriyor

LEONİDAS.313

Decapat
Daha fazla  
Selam. Öncelikle sistemim şu şekilde:
Ekran kartı: RTX3050 4 GB.
İşlemci: Core i5 12500H(12. nesil). 3.3 GHz Turbo Boost 4.5 GHz.
RAM: 8 GB DDR4.

LoL'de 100 FPS civarı, CS:GO 120-160 FPS civarı, GTA 5 ise en yüksek ayarlarda 50-60 FPS civarı alıyor.
Bu FPS'ler internette baktıklarıma göre çok düşük kalıyor. Öneriniz var mıdır? Veya RAM'ı 16 yapsam düzelme olur mu?

Ram kesinlikle 16 gb olmali. Zaten 4 gb yakın Windows yiyor. Günümüzde bir çok oyun çalışırken toplamda 12 gb ram yediği bile oluyor.

Fpslerin normal sayilir.
Gta 5 te advanced ayarlari kapat 90 120 fps e vurur.

Acer nitro 5 i51400h 16 ram rtx3050 var bende.
Lolde fpsin normal.

Cs go da 200 aliyorum ben kasıyor. 144e sabitleyince yağ gibi oynatıyor. Dikey eşitlemeyi çoklu ara bekleme yap yağ gibi olacak.

FPS'lerin normal sayilir.
GTA 5'te Advanced ayarlari kapat 90 120 FPS'e vurur.

Acer Nitro 5 i51400h 16 RAM RTX3050 var bende.
LoL'de FPS'in normal.

CS:GO'da 200 aliyorum ben kasıyor. 144e sabitleyince yağ gibi oynatıyor. Dikey eşitlemeyi çoklu ara bekleme yap yağ gibi olacak.

Hocam eski bilgisayarım masaüstüydü RX550 vardı o bile LoL'de 120 FPS civarı veriyordu. CS:GO için vermiş olduğunuz taktiği deneyeceğim. Teşekkür ederim.

RAM kesinlikle 16 GB olmali. Zaten 4 GB yakın Windows yiyor. Günümüzde birçok oyun çalışırken toplamda 12 GB RAM yediği bile oluyor.

Toplam 16 GB yapsam sorunun büyük kısmı çözülür diyorsunuz yani hocam. Doğru mu anladım.

Hocam eski bilgisayarım masaüstüydü RX550 vardı o bile LoL'de 120 FPS civarı veriyordu. CS:GO için vermiş olduğunuz taktiği deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Toplam 16 GB yapsam sorunun büyük kısmı çözülür diyorsunuz yani hocam. Doğru mu anladım.
Kesinlikle. Günümüzde 8 GB ram yetersizdir.

8 GB daha RAM ekleyip çift kanal yapın farkını görürsünüz.

Hocam teşekkür ederim fakat çift kanal meselesini anlayamıyorum. Daha geçen gün aldım laptopu ve bir 8 GB daha takmak için yer varmış PC de. Bu da laptopun çift kanal RAM'e sahip oldugunu mu gösteriyor? Yanlış mı düşünüyorum?

Hp laptop mu ?

4+4 ise şuan için avantaj ama ram yükseltmek için dezavantaj kesinliklle 2x8 olacak şekilde1 ram paketi almalısın almalısın.

muhtemelen içinde tek 8 gb ram var. ram almak için buraya yaz sana tavsiye ram linki yollayalım.

Geri
Yukarı