RTX 3050 GDDR6 4 GB GPU nasıldır?

bilgisayarımın özellikleri bunlar
1669904304071.png

Low-medium da yeterli olur hocam.
Zamanını ayırıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

Hocam keşke almasaydınız GF63 Thin alabileceğiniz en kötü modellerden biri doğal gaz gibi ısıtıyor kasa kalitesi berbat 1 fanı var.
Isınma konusunu bildiğim için bilgisayarın yanında birde soğutucu aldım. Soğutucu bu durumu nötrler mi? Çok performans düşüşü yaşar mıyım?

Ürünün fiyatı uygundu ve soğutucu aldığımda ısınmanın çok fazla problem olacağını düşünmedim. GPU watt konusunda herhangi bir bilgim yok, kısaca bilgilendirir misiniz?

Ne kadara aldınız? GPU wattı ise GPU'nun güç limitini belirliyor ve bu 3050 modellerinde 95W ye kadar çıkarken aldığınızda 65 veya 75 olması lazım.

Ürünün fiyatı uygundu ve soğutucu aldığımda ısınmanın çok fazla problem olacağını düşünmedim. GPU watt konusunda herhangi bir bilgim yok, kısaca bilgilendirir misiniz?
Dıştan soğutur elinden geldiğince de. 2 fanlı kadar randıman vermez. GPU wattı da ekran kartının kullandığı güçtür. Mesela aynı ekran kartının 95w olanı ile 140e olanı arasında 140 olan çok daha iyi FPS verir.

Oynayacağınız oyunlara bağlı. RDR2'de çoğu ayarı ultraya çektiğiniz zaman bile ancak 4 gb vram kullanıyor. Aşırı yüksek grafikli ve yoğunluklu oyunlar oynayacaksanız 4 gb vram sizi biraz sıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı