RTX 3050 güncel sürücülerde oyunlar kasıyor

Emirhanak1907

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
asus tuf gaming f15 2021. i5-11400h 16gb ram rtx 3050
RAM
16 gb
Ekran kartı
rtx 3050
İşlemci
i5-11400h
Merhaba arkadaşlar. ASUS TUF Gaming F15 2021 laptopum var. Ekran kartım RTX 3050. Ekran kartı driverının çok önceki 512.95 sürümünü kullanıyorum. Bu sürümde oyunlarda kasma donma yok. Ama eski driver olduğu için oyunlarda uyarı veriyor. Bazı oyunlarda ise oyun kapanıyor. En güncel sürüme güncellediğimde ise aşırı kasma oluyor. Hatta en güncel olmasa da kullandığım sürümün bir sonrakinde dahi sorun çıkıyor. Format denedim defalarca. Termal macun yenilendi. İç temizliği yapıldı. Nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
536.23'ü denedim 512.95 ile arasında belirgin bir fark var ama şimdi diğerlerini deniyorum

olmadı malesef. Aslında bu sürümler arasında bir ayar farkı olabilir belki o yüzden böyledir. Ama o farkı bulmak lazım

yok mu yardım edebilecek

Son düzenleme:
536.23'ü denedim 512.95 ile arasında belirgin bir fark var ama şimdi diğerlerini deniyorum.

Olmadı maalesef. Aslında bu sürümler arasında bir ayar farkı olabilir belki o yüzden böyledir. Ama o farkı bulmak lazım.

Yok mu yardım edebilecek.

Kartı FurMark'ta bir test et sonra YouTube üzerinden senin kartın veya laptopun aynısının testine bak son sürüm sürücülerde sıkıntı var diyorlardı ama eski sürücülerdede böyle ise donanım ile alakalı bir durumda olabilir.

Son olarak güvenli moddan DDU ile tüm sürücüleri sil ve sadece Game Ready sürücüsünü kurun.

furmarktan test ettim, olması gerekenden bayağı düşük. Asusun sitesinden kurduğum driverda çok daha yüksek çıkıyor. Ama oyunlarda ekran kartı güncel olmadığğı için oyundan atıyor.

ddu ile sürücüleri silip yükleme işini en az 30 kere yaptım ama olmuyor olmuyor.

Son düzenleme:
FurMark'tan test ettim, olması gerekenden bayağı düşük. ASUS'un sitesinden kurduğum driverda çok daha yüksek çıkıyor. Ama oyunlarda ekran kartı güncel olmadığğı için oyundan atıyor.

DDU ile sürücüleri silip yükleme işini en az 30 kere yaptım ama olmuyor olmuyor.

Bence garantiye gönderin devam ediyorsa kontrol bakım yapsınlar sorun donanımda olabilir.

garantiye gönderdim bir hafta önce, yalandan bataryasını değiştirip içini temizlemişler.

Tam hatırlamıyorum ama ilk zamanlarda pc bazen ilk açıldığında sorunlu oluyordu. Yeniden başlattığımda normale dönüyordu.

Şu anda asusun kendi sitesindeki driver'ı kurduğumda kasma donma olmuyor. İşte bu driverdan sonra bir özellik geldiyse ondan olabilir, o özelliği inaktif ederim falan

Tam hatırlamıyorum ama ilk zamanlarda PC bazen ilk açıldığında sorunlu oluyordu. Yeniden başlattığımda normale dönüyordu.

Şu anda ASUS'un kendi sitesindeki Driver'ı kurduğumda kasma donma olmuyor. İşte bu driverdan sonra bir özellik geldiyse ondan olabilir, o özelliği inaktif ederim falan.

Arka planda çalışan programlarınızı bir denetleyin ayrıca manuel ayar yapmayı deneyin MSI Afterburner ile.

Geri
Yukarı