RTX 3050 Hangi NVIDIA sürümü kullanılmalı?

SimonFive

Picopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 12GB - AMD RYZEN 7 5800X
16GB RAM- 586 SSD
Yeni sürümlerde hatalar varmış, örnek vereyim mesela oyunlarda VRAM'ın bir bölümü kullanılmıyormuş. Bende de öyle God of War'da 715MB VRAM kullanılmıyor. (sözde arka plan uygulamaları kullanıyormuş) RDR2'de de 715MB kullanılmıyor. Öğrendiğimde göre yeni NVIDIA sürücüleri hatalıymış. Bana hatasız olan bir sürüm önerir misiniz? Fazla eski olmasa iyi olur. Ekran kartı: RTX 3050 laptop GPU.

Yeni sürümlerde hatalar varmış, örnek vereyim mesela oyunlarda VRAM'ın bir bölümü kullanılmıyormuş. Bende de öyle God of War'da 715MB VRAM kullanılmıyor. (sözde arka plan uygulamaları kullanıyormuş) RDR2'de de 715MB kullanılmıyor. Öğrendiğimde göre yeni NVIDIA sürücüleri hatalıymış. Bana hatasız olan bir sürüm önerir misiniz? Fazla eski olmasa iyi olur. Ekran kartı: RTX 3050 laptop GPU.

En son sürümü kullanın.

Kime göre neye göre hatalı. Yeni sürümden şaşma. AMD bitti şimdi Nvidia kullananlar mi sürüm ariyor.
Ben 2022 yılının aralık ayından beri NVIDIA kart kullanıyorum. Şimdiye kadar çıkan tüm sürücü güncelleştirmelerini daha ilk çıktığı günden sürekli yaptım. Şimdiye kadar hiçbir sürücü sorunu yaşamadım.

O bir sürü şeyden olabilir. Zaten illa arkada VRAM kullanan başka uygulamalar oluyor bi' 400-500 MB. Bu bir tık fazlaymış ama sürücü dışı bir şeyden de kaynaklanabilir bu. Oyundan oyuna değişir bu, optimizasyonu rezalet bir oyun olması lazım sürekli tüm VRAM'i sömürmesi için.

Arka planda en çok VRAM kullanan sistem dosyaları var sadece oda %3'lük kısmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı