RTX 3050 laptop alınır mı?

Anlaşılan bütçeniz kısıtlı, elimden geldiğince yardımcı olmak adına şunu da yazmak zorundayım.

Gene normalde 3050Tİ alınır diycektim ama burada anormal bir durum sözkonusu.
Victus 15 Victus - Victus 16 konusu da var. Victus 15 lerin Watt değeri de düşük bilesiniz ve ona göre karar verin.
3000 serisi laptoplarda bu watt değeri normal.
4050 al deriz ama bütçesi yok ne yapsın.

1000 TL farkla hem watt değeri yüksek hem de rtx 3060 almak varken aynı kalitedeki aynı marka seri RTX3050Tİ kesinlikle alınmaz.

Kalite farkı varsa
duruma ve ihtiyaca göre 3050 de alınır gtx 1650 de.

4gb vram'e hiç bulaşmayın. Sonradan kafanızı dağlara taşlara vurursunuz.

1000 TL farkla hem watt değeri yüksek hem de rtx 3060 almak varken aynı kalitedeki aynı marka seri RTX3050Tİ kesinlikle alınmaz.

Kalite farkı varsa
duruma ve ihtiyaca göre 3050 de alınır gtx 1650 de.
DLSS diye bir gerçek var...

Hocam ben aldım, performansı iyi mi? İyi. Piyasada ki tüm oyunları oynatıyor mu? Evet. Ancak hardcore AAA oyun oynayacaksan alınmaz. Bir çok oyun artık 1080P'de 6GB VRAM kullanmaya başladı. Ayrıca piyasada bulunan bir çok 3050 laptop düşük TDP değerlerine sahip oluyor. Benim 75 mesela. Bazı markalar ya TDP değerini girmiyor, ya da geneli maksimum 80W falan oluyor. Yani bilmiyorum ama bu sebeple de alınmaz. Yine de araştırmak lazım.

Onun dışında performans elbette iyi. Tabii bunun yanında yeni nesil bir kart olduğu için Nvidia'nın tüm özelliklerinden de yararlanabiliyorsun. DLSS, ShadowPlay gibi. Yine de memnunum, ama dediğim gibi AAA'lerde hatrı sayılır derece de üzebilir. Rekabetçi oyunlar şelale gibi akıyor zaten, ki en çok onları oynuyorum.

Yani hocam beklentilerine göre değişir.

Emin misin? Laptoplarda dlss dışında pek bir farkı yok.

Şaka mısın dostum arada en az %67'lik fark var benchmark verilerine göre. Aşağıdaki videoyu izleyip anlayabileceğini tahmin ediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normalde Monster önermem soğutma ve kaliteli bir şey beklemeyin ama bu fiyata daha 3060 yok bence alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı