Çözüldü RTX 3050 laptop Valorant'ta 100 FPS alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Musthackk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni bir laptop aldım. Turbo modunda olmasına rağmen Valorant'ta 100-110 FPS arasında aliyor.
  • RTX 3050
  • i5 11400.
  • 8 GB RAM.
  • 512 GB SSD.

Çözüm
Burada en büyük engelinin Dual Channel ram eksikliği olduğunu düşünüyorum. 2x8 şeklinde güncelleyebilirsin. Ayrıca oyun esnasında bilgisayarının sıcaklık bilgilerini de iletir misin?
Son düzenleme:
Sağ ol dostum tekrardan hayırlı olsun.

Başka hangi oyunları denedin ve ne kadar fark oldu.

Her oyunda çok fazla FPS artışı gördüm normalde hikayeli bir oyunda 50 60 alıyorsam 2 katına çıktı bu videoda bariz farklar görülüyor;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5.dakikadan itibaren izleyebilirsiniz ben Apex Legends oyununda denemiştim oyun 8 GB iken kasıyor drop giriyordu şimdi bir sıkıntı yok hiçbir oyunda tam performans alıyorum eğer ekliyeceksen gönlün rahat olsun. Fark oluyor. Video açılmıyor sanırım ASUS TUF Gaming RAM ekleme/oyun testlerinden bulabilirsiniz.

Her oyunda çok fazla FPS artışı gördüm normalde hikayeli bir oyunda 50 60 alıyorsam 2 katına çıktı bu videoda bariz farklar görülüyor;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5.dakikadan itibaren izleyebilirsiniz ben Apex Legends oyununda denemiştim oyun 8 GB iken kasıyor drop giriyordu şimdi bir sıkıntı yok hiçbir oyunda tam performans alıyorum eğer ekliyeceksen gönlün rahat olsun. Fark oluyor. Video açılmıyor sanırım ASUS TUF Gaming RAM ekleme/oyun testlerinden bulabilirsiniz.
Kanka eskiden böyle ağır oyunlarda netteki testlere göre sen de mi düşük aliyordun? RAM sonrası düzeldi mi? Misal Mafia ve Tomb Raiderda denedin mi hiç?

Yeni konular

Geri
Yukarı