RTX 3050 laptopta Days Gone sebepsiz yere oyundan atıyor

Wortox

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim üzere Days Gone oynamak istediğim vakit oyuna girdikten sonra maksimum 5 dakika içerisinde oyun donuyor ve herhangi bir uyarı vermeden kendini kapatıyor. Bazen kendini kapatırken de arka planda çalışan Discord veya herhangi bir uygulamalara da engel oluyor ve laptopun düzenini bozuyor. Silip geri yükleme şansım olmadığı için herhangi bir çözüm biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem özelliklerim:
  • RTX 3050 4 GB (95W)
  • Ryzen 5 6600H.
-16 GB RAM.

94 derece fazla, oyunda hep aynı noktada mı atıyor yoksa sıcaklıga baglı olarak mı atıyor dikkat ettiniz mi?

Genelde bu sıcaklıkta oynuyorum üstüne çıkmaz ama altına indiği olur ama oyundan atma süresi değişiyor bazen 1 saat oynatıyor ama genelde 5 dakika gibi bir süre de atıyor. Biraz saçma gelecek ama oyunu başta indirdiğimde bir sorun yoktu lakin codeblocks adlı uygulamayı kurduktan sonra bunlar olmaya başladı acaba alakası var mı yoksa sadece denk mç geldi bilmiyorum.

Laptop için sıcaklık normal. Days Gone optimize sorunu olan bir oyundu en son hatırladığım. Söyleyebileceğim tek öneri ekran kartı driverini güncellemek.
Bu dediğiniz nvdia experience adlı uygulamadan mı yapılıyor?
Ayrıca bu sorunun sebebi ekran kartımla alakalı olabilir mi?

Genelde bu sıcaklıkta oynuyorum üstüne çıkmaz ama altına indiği olur ama oyundan atma süresi değişiyor bazen 1 saat oynatıyor ama genelde 5 dakika gibi bir süre de atıyor. Biraz saçma gelecek ama oyunu başta indirdiğimde bir sorun yoktu lakin codeblocks adlı uygulamayı kurduktan sonra bunlar olmaya başladı acaba alakası var mı yoksa sadece denk mç geldi bilmiyorum.

Bu dediğiniz NVIDIA Experience adlı uygulamadan mı yapılıyor?

Ekran kartı driverın güncel degilse güncellemelisin.

Buradan indirip kurun.

Bu dediğiniz nvdia experience adlı uygulamadan mı yapılıyor?
Ekran kartı ile alakalı değildir.İlk basit çözüm driver güncellemek.Experiencedan en yeni sürümü indirip kurabilirsiniz

Ekran kartı ile alakalı değildir. İlk basit çözüm driver güncellemek. Experience'dan en yeni sürümü indirip kurabilirsiniz

Ekran kartı driverın güncel degilse güncellemelisin.

Buradan indirip kurun.

Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim ama bir sorum daha var diğer oyunlarda sorun olmuyorken sizce neden bu oyun da sorun oluyor?

Geri
Yukarı