RTX 3050 Laptopta mavi ekran hatası

Beratgoktas

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16 gb Samsung cl22 3200mhz notebook ram + 16 gb crucial 3200mhz cl22 ram
SSD veya HDD modeli
intel ssdpeknu 512gb + Samsung 970 evo plus 1tb
Ekran kartı
rtx 3050
İşlemci
ryzen 7 4800h
Arkadaşlar merhaba kullandığım cihaz ASUS ROG STRIX G15 G513IC-HN037W
Ryzen 7 4800H.
RTX 3050.
32 GB RAM.
512 GB kendi SSD'i si.
1TB kendi taktırdığım Samsung 970 EVO Plus cihazımı ocak 2023 tarihinde aldım ağustos başı gibi SSD ve RAM Update'i yaptırdım o günden bu yana hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım cihaz son 4 5 gündür birden fazla olmak üzere çok fazla mavi ekran vermeye başladı durduk yere öğrenciyim KYK da kalıyorum arkadaşımda W11 ISO dosyası vardı kendisi Windows'un kendi sitesinden indirmişti bende de key olduğundan sıfırdan format attım düzelir diye ancak düzelmedi cihaz hala mavi ekran vermeye devam ediyor yardımcı olabilir misiniz? Mavi ekran verirken böyle yazı çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 20231013_082904.jpg
    20231013_082904.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 28
  • 20231013_091127.jpg
    20231013_091127.jpg
    209,3 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3050 gibi mükemmel bir ekran kartını nasıl çökertmeyi başardınız şaşırıyorum benim iş laptopu olan Celeron'u 2 yıldır hızlı şekilde kullanıyorum.

RTX 3050 mükemmel degil ben kullanıyorum düzgün dizmemişse darbogaz sorunları yapan ekran kartı.

RTX 3050 gibi mükemmel bir ekran kartını nasıl çökertmeyi başardınız şaşırıyorum benim iş laptopu olan Celeron'u 2 yıldır hızlı şekilde kullanıyorum

Sorunun ekran kartı olduğunu nereden çıkardınız? Diskin sağlık değerine bakın ve test edin. Sorun disk olabilir.

Sorunun ekran kartı olduğunu nereden çıkardınız? Diskin sağlık değerine bakın ve test edin. Sorun disk olabilir.
hangi uygulama ile bakabilirim ona?

RTX 3050 gibi mükemmel bir ekran kartını nasıl çökertmeyi başardınız şaşırıyorum benim iş laptopu olan Celeron'u 2 yıldır hızlı şekilde kullanıyorum.
çok fazla oyun oynamıyorum arada 2 3 saat forza veya elden ring oynayıp çıkıyorum sıkıldığımda giriyorum zaten genellikle anime filan izliyorum oyunlardan sıkılıyorum son zamanlarda çok yüklenmiyorum ekran kartına.

hd tunedan tarama yaptım red scan yicek mi diye ama şu an son aşamaya geldi ve bir tane bile hata çıkmadı

Hangi uygulama ile bakabilirim ona?

Çok fazla oyun oynamıyorum arada 2 3 saat Forza veya Elden Ring oynayıp çıkıyorum sıkıldığımda giriyorum zaten genellikle anime filan izliyorum oyunlardan sıkılıyorum son zamanlarda çok yüklenmiyorum ekran kartına.

HD Tune'dan tarama yaptım red scan yiyecek mi diye ama şu an son aşamaya geldi ve bir tane bile hata çıkmadı

HardDiskSentinel ile sağlık değerine de bakın.

Geri
Yukarı