RTX 3050 sistem donma ve mavi ekran hatası

Dylanwithay

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M-K, Ekran Kartı: ASUS DUAL RTX 3050 OC, İşlemci: AMD Ryzen 5 5500, Disk: Crucial P3 1TB M2 NVME SSD, Ram: G.SKILL RIPJAWS DDR4 3200MHZ 8+8, POWERBOOST VK-P15B 4 FANLI
Meslek
Öğrenci
Merhaba, cidden hayattan soğudum. Yıllardır hayalini kurduğum bilgisayarı aldım fakat bir sorun var. İlk aldığımda Windows 11 kurmuştum. Oyun oynarken bilgisayar tamamen kilitleniyordu ve düzelmiyordu, taaki ben yeniden başlatana kadar. Windows 10 yaptım. Düzenli olarak 2 saat falan oynadıktan sonra oyun donuyor, bir yerlere tıklayınca bilgisayarda donuyor ve mavi ekran veriyor. Mavi ekranda donuk geliyor. %0'da kalıyor. Neden böyle oluyor?
Sistem;
Anakart: Gigabyte B450M K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.
Ekran kartı: RTX 3050 OC 8 GB.
RAM: G.Skill Ripjaws V 3200 MHz 8+8 RAM.
Disk: Crucial P3 1TB NVMe M.2 SSD.

1689510458498.png

BIOS'da Advanced Memory Configuration kısmına gelip

tRRDS - 6
tWTRS - 6
tWTRL - 12
tRDRDDD - 6
tRDRDSD - 6 girip başka hiçbir ayara dokunmadan bu teste sokar mısınız?

Videoda açılan kısımda biraz aşağı inerseniz görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, cidden hayattan soğudum. Yıllardır hayalini kurduğum bilgisayarı aldım fakat bir sorun var. İlk aldığımda Windows 11 kurmuştum. Oyun oynarken bilgisayar tamamen kilitleniyordu ve düzelmiyordu, taaki ben yeniden başlatana kadar. Windows 10 yaptım. Düzenli olarak 2 saat falan oynadıktan sonra oyun donuyor, bir yerlere tıklayınca bilgisayarda donuyor ve mavi ekran veriyor. Mavi ekranda donuk geliyor. %0'da kalıyor. Neden böyle oluyor?
Sistem;
Anakart: Gigabyte B450M K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500.
Ekran kartı: RTX 3050 OC 8 GB.
RAM: G.Skill Ripjaws V 3200 MHz 8+8 RAM.
Disk: Crucial P3 1TB NVMe M.2 SSD.

Kanka sıfır aldıysan bildir değiştirsinler mavi ekran genelde ekran kartı arzası demek bir de ekran kartı sürücüsü güncel mi anlar mısın bu işlerden ve işlemci sogutucusu stok mu?

Kanka sıfır aldıysan bildir değiştirsinler mavi ekran genelde ekran kartı arzası demek bir de ekran kartı sürücüsü güncel mi anlar mısın bu işlerden ve işlemci sogutucusu stok mu?

ASUS'un sitesinden driver indirdim. GeForce Experience'tan da indirdim. Driver Booster'dan indirdim. BIOS güncelledim. Driverların tam ve doğru olduğunu düşünüyorum. İşlemci soğutucusu stok mu derken ne demek bilmiyorum ama her şey sıfır. Burada aldığım yerin ismini söylemem sakıncalı mı?

BIOS'da Advanced Memory Configuration kısmına gelip

tRRDS - 6
tWTRS - 6
tWTRL - 12
tRDRDDD - 6
tRDRDSD - 6 girip başka hiçbir ayara dokunmadan bu teste sokar mısınız?

Videoda açılan kısımda biraz aşağı inerseniz görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bugün bilgisayarı aldığım yere uğrayacağım. Eğer olmazsa yapacağım. Sağolun.

ASUS'un sitesinden driver indirdim. GeForce Experience'tan da indirdim. Driver Booster'dan indirdim. BIOS güncelledim. Driverların tam ve doğru olduğunu düşünüyorum. İşlemci soğutucusu stok mu derken ne demek bilmiyorum ama her şey sıfır. Burada aldığım yerin ismini söylemem sakıncalı mı?

Bugün bilgisayarı aldığım yere uğrayacağım. Eğer olmazsa yapacağım. Sağ olun.

PC'yi kurumsal bir firmadan mı aldın nereden aldın?

Bak şimdi kardeş Geforce Driver Results | NVIDIA bu linkten sürücüyü indir kurma! Sonra bilgisayar üstk kısımdan bilgisayarı yöneti bul tıkla Aygıt Yöneticisi'ni bul açılan prncereden Aygıt Yöneticisi'nden görüntü aygıtını bul tıkla alttaki sekmeden sağ tık sürücüyü kaldır de kaldırsın PC kapat aç ve linkten idirdigi sürücüyü kur düzelmez ise büyğk ihtşmal ekran kartında problem var. Bu arada stok fan işlemcinin içinden çıkan fan mı demek istedin eğer o ise işlrmciyi sogutmaya yetmiyor olabilir işlemci ısınınca sisteme sıkıntı olmasın diye anakart elektirigi kesiyor sistem reset atıyordur.

Son düzenleme:

Bak şimdi kardeş Geforce Driver Results | NVIDIA bu linkten sürücüyü indir kurma! Sonra bilgisayar üstk kısımdan bilgisayarı yöneti bul tıkla Aygıt Yöneticisi'ni bul açılan prncereden Aygıt Yöneticisi'nden görüntü aygıtını bul tıkla alttaki sekmeden sağ tık sürücüyü kaldır de kaldırsın PC kapat aç ve linkten idirdigi sürücüyü kur düzelmez ise büyğk ihtşmal ekran kartında problem var. Bu arada stok fan işlemcinin içinden çıkan fan mı demek istedin eğer o ise işlrmciyi sogutmaya yetmiyor olabilir işlemci ısınınca sisteme sıkıntı olmasın diye anakart elektirigi kesiyor sistem reset atıyordur.

Vatan Computer'dan aldım. Ayrıca işlemci ya da ekran kartı fazla ısınmıyor. Oyun oynarken MSI afterburner'dan bakıyorum 70'e bile çıkmıyor ikiside. Dediğinizi deneyeceğim. Sağolun.

Geri
Yukarı