Çözüldü RTX 3050 laptopta Windows 11 sürekli çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burkil06

Picopat
Daha fazla  
RAM
8GB
Ekran kartı
3050 laptop
İşlemci
6600h
Neden böyle? Aynı gün 2 defa laptop çöktü. CS2 oynarken ekran dondu. Sonra oyundan çıktım ve ekran simsiyah oldu sadece imleç vardı. 1 dk sonra düzeldi sıkıntı çıkmadı ama bu durum çok olmaya başladı.

Çözüm
Arkadaşlar çözümü buldum galiba BIOS update gelmiş baktım şimdi.

@claus Hocam BIOS Update ettim. Sorun yok şimdilik. Teşekkür ederim herkese.
İşlemci ile aynı değerde çalışmadığından olduğunu düşünmekteyim belki de iç bakım problerinden de olabilir belli olmaz
Ekran kartına göre ram ve işlemci aynı değeri veremediğinden oluyor olabilir Windows 11 in orijinal mi

Neden böyle? Aynı gün 2 defa laptop çöktü. CS2 oynarken ekran dondu. Sonra oyundan çıktım ve ekran simsiyah oldu sadece imleç vardı. 1 dk sonra düzeldi sıkıntı çıkmadı ama bu durum çok olmaya başladı.
Uyumsuzluk söz konusu olabilir.

İşlemci ile aynı değerde çalışmadığından olduğunu düşünmekteyim belki de iç bakım problerinden de olabilir belli olmaz
Ekran kartına göre RAM ve işlemci aynı değeri veremediğinden oluyor olabilir Windows 11'in orijinal mi?

Uyumsuzluk söz konusu olabilir.

Hocam orijinali. CS2'yi güncelledikten sonra oldu. Genelde uzun süreli kullanımda ya da yoracak bir şey yaptığımda oluyor. Önceden sadece 1 kere olmuştu BIOS Update yapınca gitmişti. Gene BIOS Update gelmiş olabilir mi?

Bu sistemde SSD var sanırım ? Varsa bir FW update et. Sürücü bulma programı kullandın mı dah önce ? Tüm sürücüleri baştan aşağı güncelle. Bilmiyorsan belirt yönlendirelim. Sonra duruma göre donanımsal testlerde yapabiliriz.

Donuyor derken kastınız nedir? Siyah ekran mı?

Bu sistemde SSD var sanırım? Varsa bir FW Update et. Sürücü bulma programı kullandın mı dah önce? Tüm sürücüleri baştan aşağı güncelle. Bilmiyorsan belirt yönlendirelim. Sonra duruma göre donanımsal testlerde yapabiliriz.

Hocam sistemin güncel olup olmadığına yarın Vantageden bakacağım. Donanımsal testi hiç yapmayım direk üç alet uzun süreli şeylerde bir garipsemeye başlıyor ya da çöküyor ya da mavi ekran veriyor. Zaten CS2'de ya da WoT da yeteri kadar zorlanıyor.

Geri
Yukarı