RTX 3050 sistem GTA V düşük FPS

O senin enişten

Yoctopat
Merhaba hocalarım. Bugün sizlere GTA 5'te yaşadığım problemleri anlatmak istiyorum. Sistem'den başlayalım.
RTX 3050.
i5 10200H.
16 GB (2x) DDR4 3200 MHz RAM.
Bu sistem GTA'da beklediğimden çok daha düşük FPS veriyor. Oyunun hikaye modunda ayalar Very High'da da olsa High'da da olsa şehrin merkezinde iken oyuna 70- 90 FPS arası başlıyorum. İşler buradan sonra değişiyor. Şehirde millete saldırıyorum ateş ediyorum hiçbir şey değişmiyor. Sıcaklıklar normal. Ancak arabaya binince FPS önce 60'a sonra 50'ye düşüyor ve arabadan insem bile böyle kalıyor. Mesela şehirden uzak ama oyuna başladığım bir noktada düzgün akıyor.

WhatsApp Image 2022-05-18 at 17.45.46.jpeg

Bu da Very high benchmark testinden. Buradaki ayarlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki ayarlardan. Dikkatinizi çekerim kullanımlar bana bayağı garip geldi. Bu arabaya binip FPS düşüşü yaşadığım zamandan önce de böyleydi. Sıcaklıklar gayet normal. Her şeyi Ultra'ya aldım ve sıcaklıklar normalken yine işlemci 60-80 arası kullanılırken GPU 98 99 olması gerekirken 90'larda 80'lerde yine. Bakın başka hiçbir oyunda bunu yaşamadım Apex olsun Tomb Raider olsun. Bir tek bu.

WhatsApp Image 2022-05-15 at 17.52.10 (1).jpeg

Ü

WhatsApp Image 2022-05-15 at 17.52.10.jpeg

Bana bir yardım edin.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-05-18 at 17.45.46.jpeg
    WhatsApp Image 2022-05-18 at 17.45.46.jpeg
    250,3 KB · Görüntüleme: 70
Sadece GTA 5'de mi kullanım sorunu var? Eğer öyleyse oyun eski oldugu için olabilir.

Siz gene de DDU ile sürücünüzü kaldırıp, en son sürücüyü indirip kurup tekrar deneyin. Ekstra olarak dosya doğrulaması da yapabilirsiniz.

Sadece GTA 5'de mi kullanım sorunu var? Eğer öyleyse oyun eski oldugu için olabilir.

Siz gene de DDU ile sürücünüzü kaldırıp, en son sürücüyü indirip kurup tekrar deneyin. Ekstra olarak dosya doğrulaması da yapabilirsiniz.
Evet hocam sadece GTA. Dosya doğrulaması yapmıştım yaramadı pek.
Gayet kullanılıyor hocam şehir merkezinde güç işlemciye daha çok biner şehir dışında dağlık taşlık yerlerde GPU kullanımı yüksek olur.
Tamam da ekran kartı az kullanılıyor ve FPS az . Ayarları max'layarak gücü ekran kartına itmeye çalıştım.

Geri
Yukarı