RTX 3050 sistem Valorant 80-90 FPS

İşletim sistemi
Windows 10

m1cope

Kilopat
RAM
8 gb
Ekran kartı
RTX 3050
Benim bilgisayar bu

Valorant'ta fotodaki ayarlarla 80-90 civarı FPS alıyorum. Normal mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    605,3 KB · Görüntüleme: 50
Ne Olursa olsun RTX 3050 gibi bir kartta 80-90FPS az bir değerdir laptop dahi olsa az. Ben HD5570 kullanıyorum ve o FPS'leri alıyorum o yüzden öncelikle genel sekmesine altta NVIDIA refleks seçeneği var ona basığ takviye seçeneğini seçin. Driverları güncelleyin. İşlemciniz nedir?

Not: Denetim Masası'ndan performansan ayarlarından "yüksek performans ya da nihai performans"ı seçin.

Ne Olursa olsun RTX 3050 gibi bir kartta 80-90FPS az bir değerdir laptop dahi olsa az. Ben HD5570 kullanıyorum ve o FPS'leri alıyorum o yüzden öncelikle genel sekmesine altta NVIDIA refleks seçeneği var ona basığ takviye seçeneğini seçin. Driverları güncelleyin. İşlemciniz nedir?

Not: Denetim Masası'ndan performansan ayarlarından "yüksek performans ya da nihai performans"ı seçin.
Nvidia refleks açık zaten. Laptop modeli postta ekli link olarak.

Tekrar özür diliyorum bilgisayarı şimdi gördüm. İşlemciniz de gayet yeterli 8 GB RAM az ama gene de 150FPS almanız gereketiğini düşünüyorum. Bu yüzden gerekli performans ayarlarını yapmanız lazım Bunlar temel olarak;
1- Denetim Masası'ndan yüksek performansı seçin.
2- Driverları güncelleyin.
3- Prizde deneyin.
4- Oyunu RTX 3050 ile açtığınıza emin olun dahili ekran kartı ile açılmış olabilir.
5- Windows Update yapın.
6- GeForce Experience'tan Valorant'ı başlatın.
Bunlar temel ayarlardır hala da FPS artmıyorsa öncelikle Valorant'a destek talebi yollayın bir sürü ayar gönderiyorlar. Gene de sorun çözülmez ise garantiye yollamayı deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı