RTX 3050 sistemde FIFA 23 kasıyor

mustafa535331

Decapat
Daha fazla  
Bugün 6 saat oynadim gram kasma yoktu ama simdi girince 5 FPS aliyor. Grafikleri en dusuge ceksemde duzelmiyor nasıl duzeltebilirim? Bilen yardim etsin lutfn.
AMD Ryzen 5600H.
RTX 3050.
8 GB.

Son düzenleme:
Ben de GTX 1050 + Ryzen 5'li bir laptop kullanıyordum ve bazı oyunlar açılmıyordu açılanlar da epey düşük FPS veriyordu videodaki gibi yapınca düzelmişti bir bakın hocam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'le alakası yok arkadaşlar. Ben 8 GB RAM'le yüzlerce saat Cyberpunk, RDR2 gibi oyunları oynadım, FIFA'ya 4 GB de yeter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4 GB RAM yetmez hocam abartmışssınız. FIFA'ya minimum 8 lazım fakat bu yıl icinde cıkan oyunları 8 GB RAM ile oynamanız zor.

4 GB RAM yetmez hocam abartmışssınız. FIFA'ya minimum 8 lazım fakat bu yıl icinde cıkan oyunları 8 GB RAM ile oynamanız zor.

8 GB FIFA 23 icin yeterli diye sahsi dusuncem oyunu bugün alip oynadım cunku ultrada saç teli acik gram kasma yoktu ama aksam saatlerinde oyunu açınca lobide kasma yok oyun ici 5 10 FPS + drop bu normal degil oyunu silipmi yuklesem.

Sadece RAM'ini yükseltmesini önerdim. Sistemi için daha iyi olur diye.

Hocam oyun ile alakalı. Optimizasyon sorunu var.

8 GB RAM yetersiz 32 devri başlıyor.
YouTube'da birçok video mevcut, çözümler var.
Benim sistemde de ilk çalıştırdığım gün yapmıştı sonra bir güncelleme ile düzeldi oyun sorunlu ama hala..

Adsız.jpg

Elbette yetersiz, kimseye 4GB RAM'le oyun oynamasını tavsiye etmiyorum :D. Sadece donanımsal meselelerin biraz abartıldığını düşünüyorum. Ben 3-4 sene önce GTX 1050 alırken en az 6GB VRAM olsun 16GB RAM olsun bunları alma denmişti ama şu ana kadar bilgisayarım beni üzmedi. 8GB-16GB RAM güncel oyunlarda hiç fark etmez bence, ama bu sene çıkacaklar dediğiniz gibi 16GB gerektirecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı