RTX 3050 sistemde formattan sonra performans düşüşü oldu

Yiğit Arda

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz DDR4
Ekran kartı
RTX 3050
İşlemci
i5 12450H
Öncelikle iyi günler,
Dün laptopuma format attım ve bütün driverlarını hatasız bir şekilde kendi internet sitesinden kurdum Windows Update kısmından da güncellemeleri yaptım fakat aşırı derecede FPS düşüşü yaşıyorum ETS 2'yi 160-180 FPS değerlerinde oynarken 70'lere düştü aynı ayarlarda, CS2 200+ değerlerinden 120 küsurlere kadar düştü yanlış yaptığım bir yer mi var?
Not: Laptopum Acer Nitro 5 AN515-58 544K modeli driverları Acer sitesinden kurdum önceden de oradan kuruyordum. Kurduğum işletim sistemim format öncesiyle aynı, Windows 10 Home 22H2, güç planı, arka plan uygulamalarını kapatma gibi ayarları yaptım.

Öncelikle iyi günler,
Dün laptopuma format attım ve bütün driverlarını hatasız bir şekilde kendi internet sitesinden kurdum Windows Update kısmından da güncellemeleri yaptım fakat aşırı derecede FPS düşüşü yaşıyorum ETS 2'yi 160-180 FPS değerlerinde oynarken 70'lere düştü aynı ayarlarda, CS2 200+ değerlerinden 120 küsurlere kadar düştü yanlış yaptığım bir yer mi var?
Not: Laptopum Acer Nitro 5 AN515-58 544K modeli driverları Acer sitesinden kurdum önceden de oradan kuruyordum. Kurduğum işletim sistemim format öncesiyle aynı, Windows 10 Home 22H2, güç planı, arka plan uygulamalarını kapatma gibi ayarları yaptım.

Driver'ları kurmayı dene. NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yap.

Sürücülerim kurulu zaten, Denetim Masası ayarları yapmayı denedim ama çok anlamadığım için pek bir şey değişmedi.

Hmm o açık olan kalite olan her şeyi kapalı yapacaksın. En iyisi internetten en performanslı Denetim Masası ayarlarına bak. Ya da açık olan her şeyi kapat kalite yazan her şeyide performansa çek. Eğer bir hata falan bir şey olursa o ayarları varsayılana döndürürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı