Formattan sonra performans düşüşü

Oğuzhan3520

Decapat
Merhaba.
Bilgisayarımı 6 7 performans odaklı kullanmıyordum fakat depolama alanım dolduğu için ve gereksiz programların, oyunların çok olmasından dolayı format attım.
Format atarken Windows'un belirttiği ayarlar>güncelleştirme ve güvenlik>kurtarma>bu bilgisayarı sıfırla adımlarını izleyerek format attım.
Ekran kartımın Drive'ını kurdum ve en son sürüme güncelledim. Windows'u en son sürümüne güncelledim.
Fiziksel olarak da laptop kullandığım için sadece fan temizliği ve toz temizliği yapabildim.
Oyunları format öncesinde aynı ayarlarla hatta daha yüksek ayarlarla daha yüksek FPS değeri alırken formattan sonra bu değerler büyük oranda düştü.
Biraz araştırdım ve bu sorunu yaşıyanlara verilen cevapları uygulamaya çalışsam da performans olarak değişiklik olmadı.
Bu konuda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Denetim masası görselinde arka planda Steam açık ve tarayıcı olarak Opera açıkkenki hali.

PC özellikleri:

Dosya Ekleri

• sorun1.PNG
    sorun1.PNG
    30,2 KB · Görüntüleme: 102
  • sorun2.PNG
    sorun2.PNG
    41,1 KB · Görüntüleme: 58
  • sorun3.PNG
    sorun3.PNG
    20,7 KB · Görüntüleme: 55
  • sorun4.PNG
    sorun4.PNG
    16,5 KB · Görüntüleme: 51
  • sorun5.PNG
    sorun5.PNG
    18,9 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Sorun Windows sürümünüz ile alakalı olabilir. Emin değilim ama denemek isterseniz önceki kullandığınız sürüme geri dönmeyi deneyebilirsiniz.

Merhabalar Driver easy programıyla sürücülerinizi güncelleyeniz faydası olacaktır.
Ücretli bir programdır illegali (crack) mevcuttur bakıldığında.
Ek olarak işlemci macununa müdahalede bulunduysanız ve macun sürülmediyse işlemci ısısı yüksek derecelerde olacağından performansınızda kısmi bir azalma olacaktır.

Merhabalar Driver easy programıyla sürücülerinizi güncelleyeniz faydası olacaktır.
Ücretli bir programdır illegali (crack) mevcuttur bakıldığında.
Ek olarak işlemci macununa müdahalede bulunduysanız ve macun sürülmediyse işlemci ısısı yüksek derecelerde olacağından performansınızda kısmi bir azalma olacaktır.
İşlemci macunu değiştirilmedi en kısa zamanda onu deneyeceğim.
Teşekkürler
Fazla incelemedim ama sürücülerde en güncel olanını seçtiyseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Genelde sürücülerin en güncel olmasını öneriyorlar nasıl en optimumunu bulabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı