RTX 3050 sistemde Lightroom sürekli donuyor

Merhaba arkadaşlar.
Bugün orijinal Lightroom satın aldım, fotoğraf makinemden çektiğim fotoğrafları Lightroom'da editlemek istiyorum ama sürekli yanıt vermiyor hatası veriyor. RAM kullanımını yükselttim ama yine de aynı sorunla karşılaşıyorum. Fotoğrafları açarken çok uzun sürüyor, GPU kullanımını da aktif ettim ama sorunum çözülmüyor. Yardımcı olabilecek olan var mı?

CPU: i5 12500H.
GPU: RTX 3050 75W.
RAM: 16 GB 3200mh.
SSD: 1TB M.2

Merhaba, Lightroom'un tercihler menüsünden 'performans' sekmesine gidin ve kamera ham dosyaları için ön bellek boyutunu artırın. Ayrıca, geliştirme ön belleği için ayrılan alanı da arttırabilirsin.

Evet maksimum yaptım bir de öyle denedim ama maalesef aynı sorun devam ediyor.

Disk doluluğunuz kaç? Lightroom kütüphaneniz veya fotoğraflarınız sistem diskinizde yer alıyorsa, bunları bir dış SSD'ye taşımak performansı artırabilir.

Disk doluluğunuz kaç? Lightroom kütüphaneniz veya fotoğraflarınız sistem diskinizde yer alıyorsa, bunları bir dış SSD'ye taşımak performansı artırabilir.
750 GB boş alanım var hocam, gerçekten kafayı yiyeceğim. Galaxy Fold cihaz kullanıyorum ve ciddi ciddi oradan edit yapmayı düşünüyorum artık. Ben bu sorunu photoshop uygulamasında da çok yaşadım. Bir tek premiere düzgün çalışıyordu.

Sıkıntılı bir durum dostum. Adobe Premiere'in düzgün çalışıyorsa eğer bu, belki de belirli bir yapılandırma veya donanım uyumluluğu sorununu olabilir mi acaba? Donanım sürücülerinizin güncel mi? Özellikle grafik kartı sürücülerinin en son sürümde olması performansı arttırır.

Sıkıntılı bir durum dostum. Adobe Premiere'in düzgün çalışıyorsa eğer bu, belki de belirli bir yapılandırma veya donanım uyumluluğu sorununu olabilir mi acaba? Donanım sürücülerinizin güncel mi? Özellikle grafik kartı sürücülerinin en son sürümde olması performansı arttırır.
Her şeyim güncel ve orijinal.

Her şeyim güncel ve orijinal.

Olay görüntüleyici var. Belki oraya bakarak herhangi bir hata mesajı veya uyarı bulabilirsin. Yanıt vermiyor hatası aldığın anda. En azından olayın neden kaynaklandığını öğrenebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı