RTX 3050 The Witcher 3’te 25 FPS veriyor

Astraeus

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Steam üzerinden Witcher 3 aldım ve kurdum. Fakat oyun saçma bir şekilde çok düşük FPS veriyor. En yüksek ayarlarda 20-25, en düşükte ise 30-35 falan oluyor.
Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5-11400H.
  • NVIDIA GeForce RTX 3050.
  • Samsung DDR4 8 GB 3200 MHz RAM.
  • Samsung SSD kullanıyorum fakat modelini tam olarak bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahili GPU kullanıyor olabilir mi? Sağ tık'ta NVIDIA ile başlat seçeneği yoksa aşağıdaki video yardımcı olur sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080P'de mi oynuyorsunuz.

Evet.

FPS değerleri normal değil kesinlikle.
Sadece witcherdamı sorun.

LoL'de 144 FPS sabit alıyorum bir süre sonra ısınmadan kaynaklı 10 20 FPS kadar bir düşüş oluyor. State of Decay de ise 30 40 dk sonra drop yemeye başlıyorum. Cp 2077 de Ultra ayarlar DLSS performansta 60 FPS altına düşmeden rahatça oynuyordum. Valorant'ta orta ayarlarda 70 80 FPS alıyorum.

Dahili GPU kullanıyor olabilir mi? Sağ tık'ta NVIDIA ile başlat seçeneği yoksa aşağıdaki video yardımcı olur sanırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVIDIA Denetim Masası'ndan Witcher 3'ü yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarladım fakat FPS değerleri yine aynı.

Sıcaklıklar ciddi derecede yükseliyorsa voltaj kısıyor olabilir bundan kaynaklı olabilir.

Cihazı alalı 3 ay kadar olduğu için termal bakım yapılmadı henüz ama yakın zamanda yapmayı ve bir notebook soğutucusu almayı düşünüyorum. En yüksek 85 derece görmüştüm galiba.
Evet.

LoL'de 144 FPS sabit alıyorum bir süre sonra ısınmadan kaynaklı 10 20 FPS kadar bir düşüş oluyor. State of Decay de ise 30 40 dk sonra drop yemeye başlıyorum. Cp 2077 de Ultra ayarlar DLSS performansta 60 FPS altına düşmeden rahatça oynuyordum. Valorant'ta orta ayarlarda 70 80 FPS alıyorum.

NVIDIA Denetim Masası'ndan Witcher 3'ü yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarladım fakat FPS değerleri yine aynı.

Cihazı alalı 3 ay kadar olduğu için termal bakım yapılmadı henüz ama yakın zamanda yapmayı ve bir notebook soğutucusu almayı düşünüyorum. En yüksek 85 derece görmüştüm galiba.

Şu an tekrar denedim de sıcaklık değerlerini görmek için 90 dereceye kadar çıkıyor fakat ısınmadan önce FPS sıkıntım olmadı. State of Decay 2 de denedim. Witcher'de ise ısınmadan alakasız oyuna girmemle 1 2 dakika içerisinde FPS yerlerde sürünüyor. 10 FPS'lere kadar düştüğünü görmüştüm.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba. Steam üzerinden Witcher 3 aldım ve kurdum. Fakat oyun saçma bir şekilde çok düşük FPS veriyor. En yüksek ayarlarda 20-25, en düşükte ise 30-35 falan oluyor.
Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5-11400H.
  • NVIDIA GeForce RTX 3050.
  • Samsung DDR4 8 GB 3200 MHz RAM.
  • Samsung SSD kullanıyorum fakat modelini tam olarak bilmiyorum.
Maximum fps ayarını limitsiz yap. Benimde başıma gelmişti 30 fps sınırındaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı