RTX 3050 Ti laptop 86 dereceye ulaşıyor

OneManCTW

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RTX 3050Ti 95W
İşlemci
i5 12500H
Arkadaşlar bende Monster Abra A5 19.2.5 var. Normalde ekran kartım 95W fakat ısı sınırından dolayı tamamen kullanamıyorum asla. 60+15 (Dynamic Boost) ile 86 derece ısıya ulaşıyor ve performansı kesiyor. Bu ısı normal mi acaba? Tam performansı kullanmam için ekstra laptop soğutucu mu almam gerekiyor?

Örneğin internetten BF2042 testlerine baktığımda high ayarlarda 40-50 FPS alırlarken ben 50-70 FPS arası daha iyi performans alıyorum. 80+15 tüm performansı kullanamıyorum çünkü çoktan fanlar Full'de iken 87 dereceye çıkmış oluyor ve daha da ısınmasın diye performansı wattı otomatik düşürüp yükseltiyor. Bu laptopın tam performansını kullanmak için ekstra soğutucu mu gerekli yoksa fanlar ilk satın aldığımda yeterliydi de sonradan mı bu hale geldi diye kafamı kurcalıyor. Çünkü ilk aldığımda Afterburner vs ile verileri test etmemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Havalar ısındı soğutucusuz kullanmamak lazım laptopları. Tongfang kasalar soğutucu kullanıldığında çok güzel derecelere iniyor. Bu soğutucu ile 75-78 bandında tutabiliyorum 3060 GPU'yu tavsiye ederim.

Havalar ısındı soğutucusuz kullanmamak lazım laptopları. Tongfang kasalar soğutucu kullanıldığında çok güzel derecelere iniyor. Bu soğutucu ile 75-78 bandında tutabiliyorum 3060 GPU'yu tavsiye ederim.

Teşekkür ederim sizce normal mi bu sıcaklıklar?

Yeni konular

Geri
Yukarı