RTX 3050 Ti laptop ne kadar idare eder?

Hocam 4 gb vram şu anda bile çoğu oyun tarafından desteklenmiyor. Ayrıca masaüstü ve laptopların ekran kartı özellikleri baya farklı. Saat hızı vs olarak da farkı var sadece vram olsa neyse. Ben şahsen PC aldım üniversiteyi de memlekette okuyacağım.

Tamam 4gb vram sıkıntı vs ama bana çok fazla abartılmış gibi geliyor bu mesajlar.Elden Ring,Far Cry 6,FH5 bunların hepsi nispeten yakın zamanda çıkan AAA oyunlar hepsini Ultra grafiklerde çok rahat 50-70fps arası oynatıyor DLSS kapalı bir şekilde.3 sene sonra falan sıkıntı olabilir ancak herkesin bahsettiği kadar kötü olacağını sanmıyorum Low’da en azından.3060’a bütçesi yetmeyen birinin bunları bilerek göze alması lazım adama gökten para gelmeyeceğine göre.Laptop alan ve bütçesi de 20 bin üstü olmayanlar da grafik fps sevdalısı olmasın bi zahmet yapacak bir şey yok.

Ooooof off. Bıktırdınız artık. Gelip şu 3050 Ti'ı savunmayın be kardeşim millet sizin yüzünüzden alıp mağdur oluyor. AC Valhalla açmıyor dostum 4 GB VRAM. Yeni nesil oyunları da açmayacak. Eskileri oynayacaksan hayırlı olsun.

Birader kendi kendine niye tribe giriyorsun anlamadım.

Ayrıca 3050 alma diyorsun, en kötü 3060'lı laptop 16-17K'dan başlıyor.
Bilip bilmeden şöyle saçma saçma konuşanlara ayar oluyorum.
Tamam 4gb vram sıkıntı vs ama bana çok fazla abartılmış gibi geliyor bu mesajlar.Elden Ring,Far Cry 6,FH5 bunların hepsi nispeten yakın zamanda çıkan AAA oyunlar hepsini Ultra grafiklerde çok rahat 50-70fps arası oynatıyor DLSS kapalı bir şekilde.3 sene sonra falan sıkıntı olabilir ancak herkesin bahsettiği kadar kötü olacağını sanmıyorum Low’da en azından.3060’a bütçesi yetmeyen birinin bunları bilerek göze alması lazım adama gökten para gelmeyeceğine göre.Laptop alan ve bütçesi de 20 bin üstü olmayanlar da grafik fps sevdalısı olmasın bi zahmet yapacak bir şey yok.
Hocam bakma onlara mesaj kasma amaçlı yazıyorlar bir halt bildikleri yok.

@messinicocugu
Hocam el at şuraya önüne gelen konuşmaya başlamış.

3050 ve 3050 Ti'ın 4 GB VRAM olması önemli değil çünkü Ultra'da oyun oynanacak bir kart değil bu iki kartın 3-4 sene DLSS olmadan ömrü var DLSS de açılsa 2 sene daha ömrü artar ve zaten aynı bütçede 4 GB VRAM diye çok daha güçsüz 1650 mi alınacak.

3050 ve 3050 Ti'ın 4 GB VRAM olması önemli değil çünkü Ultra'da oyun oynanacak bir kart değil bu iki kartın 3-4 sene DLSS olmadan ömrü var DLSS de açılsa 2 sene daha ömrü artar ve zaten aynı bütçede 4 GB VRAM diye çok daha güçsüz 1650 mi alınacak.
Hocam mesela ben bu yaz laptop almayı düsünüyorum yüksek ihtimalle 3050li bir modele bütçem yetecek.Elimde zaten Series S var ana oyun cihazım o bana yetiyor.laptopta pc’ye gelen ps exclusivelerini oynarım.God of war,horizon işte ilerde ghost of tushima olur uncharted vs olur.Dlss ile medium’da 30+ Fps üstü akıcı beni götürür değil mi?

Hocam mesela ben bu yaz laptop almayı düsünüyorum yüksek ihtimalle 3050'li bir modele bütçem yetecek. Elimde zaten Series S var ana oyun cihazım o bana yetiyor. Laptopta PC'ye gelen PS exclusivelerini oynarım. God of War, Horizon işte ileride ghost of tushima olur Uncharted vs olur. DLSS ile Medium'da 30+ FPS üstü akıcı beni götürür değil mi?

Tabii götürür hocam şu anda High'da bile götürüyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tabii götürür hocam şu anda High'da bile götürüyor:
Çok teşekkürler hocam

Daha fazla anlatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Beyni ve gözü olan biri için anlayıp tercih yapmak zor olmamalı.

RTX3050 Ti ekran kartı hafızası 4 GB kardeşim daha ne tartışıyorsunuz. Anlamıyorum ki bir oyun bilgisayarı almak istiyorsun ve karşına ilk çıkan şey RTX3050 Ti insanlar çıldırıyor böyle bir ekran kartını ben 20 bin liraya alıyorum daha ne alacağım gibi düşünüp şaaaaaakkkk oyunlarda orta grafik ayarlarında oynuyorsun. (4gbvram oyun için yeterli diyen arkadaşlar 3 4 yıl sonra ne diyecekler acaba.)

Kardeşim niye cevabımı beğenmiyorsun insanlar bu ekran kartını oyun için alıyor insanlar RTX3050 Ti performans ekran kartı değil en yüksek ayarlarda oynasan bile 5 10 ay sonra orta düşük grafik ayarlarında oynuyorsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı