RTX 3050 laptop kaç yıl idare eder?

Hocam siz gidin direk thunderbolt port destekli bir laptop alın işlemciside i7 yada Ryzen 7 olsun ekran kartı yetmediğinde EGPU yaparsınız.

Hocam 8 sene Casper'in GT840M laptopunu kullandım kullanmaya bakarsan ama ne oldu 4 sene sonra oyunlar gelişti oyunları açtı ama kasmalar donmalar oldu ki gayet normal bir şey bunlar 3050 de Max 4 sene götürür sizi düşük ayarlarda oyun piyasası gelişiyor 3060 kasaları Abra ile birebir aynı sadece kasa ben orijinal soğutucusunu aldım bana genel olarak yetiyor.
Hocam FPS oyunlarını 14 inç ekrandan oynamak çok zor olur ben 17 inç ekranda bile zorlanıyorum 14'ü düşünemiyorum bile :D
Hocam 2 yıl oyun oynarım 12. sınıfta çok fazla oynamam. Üniversitede de 14 inç daha kullanışlı olur. O yüzden 14 sorun değil bence.
Hocam siz gidin direk thunderbolt port destekli bir laptop alın işlemciside i7 yada Ryzen 7 olsun ekran kartı yetmediğinde EGPU yaparsınız.
eGPU yapmam hocam laptop alma sebebim taşınabilirlik zaten yanımda bir de ekran kartı mı taşıyacağım
@celalistşengörist evet 5500M + 5600H olan modelden bahsediyorum.
Ama en iyisi altı bin serisini beklemek.
Hocam beklerim ama Bravo serisini beğenmiyorum. Zephyrus ısınma konusunda nasıldır? Alınır mı? boyutu önemli değil. Performans da yeterli bana göre .

Hocam beklerim ama bravo serisini beğenmiyorum. Zephyrus ısınma konusunda nasıldır? Alınır mı? Boyutu önemli değil. Performans da yeterli bana göre.

Sonuçta hiçbir laptopa ısınmıyor diyemeyiz ama ortalama yük altında 80-85 derece civarı çalışır kullanma deneyeimim olmadı 3050'de yeni çıkan bir kart zaten ortalama dediğim değere yakın olur yük altında.

Nerede yazıyor hocam bulamadım da yönlendirirseniz çok güzel olur eğer 144 ise bunu alma olasılığım çok yüksek

Hocam kullanıcı yorumlarına baktım 3 4 ay sonra sorunlar var FPS düşüşleri yaşıyorum diyorlar Valorant'ta 120 FPS alıyormuş 1650 kullanan arkadaşım da 120 alıyor 13K ve 7K verilen laptop aynı FPS'i verecekse neden bu kadar para veriyorum ki?
Resimdeki ekranda yazıyor laptopu ekranında.

Hocam sıcaklık değerleri 70 80 arası ama magnezyum alaşımı olduğu için ısıyı iletmez mi?

Benim ofiste duran çok nadir çalıştırdığım kardeşim genelde ytb vs bakıyor 8 sene oldu Casper'in dışı magnezyum kasa 80 dereceden sonra kasa ısınmaya başlıyor ben kullandım 4 4.5 sene ama elin zamanla alışıyor :D ama ASUS ROG STRIX laptoplar sağlamdır ama dediğim gibi 3050 gibi (1650'nin yenilenmiş ) düşük karta o kadar para vermek çok gibi geliyor ama tercih sizin 2060'lı laptoplara yönelmeniz daha iyi olur.
ASUS'un yanında duramaz kalite olarak ama G900 modeli olduğu için önerebilirim.

Benim ofiste duran çok nadir çalıştırdığım kardeşim genelde ytb vs bakıyor 8 sene oldu Casper'in dışı magnezyum kasa 80 dereceden sonra kasa ısınmaya başlıyor ben kullandım 4 4.5 sene ama elin zamanla alışıyor :D ama ASUS ROG STRIX laptoplar sağlamdır ama dediğim gibi 3050 gibi (1650'nin yenilenmiş ) düşük karta o kadar para vermek çok gibi geliyor ama tercih sizin 2060'lı laptoplara yönelmeniz daha iyi olur.
ASUS'un yanında duramaz kalite olarak ama G900 modeli olduğu için önerebilirim.

Casper yerine Acer Nitro 5 2060 10750H daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı