RTX 3050 Ti oyun performansı nasıldır?

ensaslan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öğrenciyim ve malum laptop kullanıyorum. Sizlerin önerilerinizi ve tecrübelerinizi merak ediyorum. Sistemim şöyle:
3050 Ti 4 GB.
i5-12500H
16 GB RAM.
Şimdi sorum şu malum Epic Games indirimleri var ve ben de oyun almak istiyorum. Bu sistemle Cyberpunk 2077, Spider-Man Remastered gibi oyunlardan keyif alabilir miyim? İnternete baktığımda tam bir sonuç alamadım veya anlayamadım.

Keyif alırsın neden almayasın .Aynı kart bende de var. Şuan cp 2077 fsr3 frame generation modu kurdum en yüksek ayarlarda şehir içinde 60 70 arası geziyor.

Son düzenleme:
Beklentine göre değişir, çok bir şey bekleme, bendede 3050ti, i7 11800h 32 GB RAM var

Bende indirimden Cyberpunk aldım ve 40-50 FPS alıyordum, az önce FSR Frame generation modu yükledim ve 60-70 alıyorum, en büyük sıkıntı ekran kartı DLSS gibi şeylere çok bağlı kalıyor, mesela The Crew Motorfest aldım ve oyun düşük grafiklerde bile 44-50 FPS arasında çalışıyor

Kısacası deneyimlerimi şöyle belirteyim
Cyberpunk: 40-50, FSR ile orta grafiklerde 70 olabiliyor
Forza Horizon 5 Yüksek/Ultra karışık grafiklerde 90 FPS alabiliyorum, fakat stabilite için 60 FPS'e sabitledim ve gayet stabil
The Last of Us Part I; 40-50 civarı ama FSR modunu denemedim muhtemelen daha iyi olabilir
RDR2: Yalan söylemiyim tam olarak hatırlamıyorum ama orta yüksek grafiklerde gayet iyidi

Kısacası genel olarak orta düşük grafiklerde 60 FPS alabilirsin, oyunların DLSS özelliği olması baya önemli oluyor maalesef, ayrıca en büyük sorun 4 GB VRAM, şahsen biraz daha fazla verip 3060 almadığıma pişmanım ama yine de güvenle çoğu oyunda oynanılabilir bir performans alcağını bekleyebilirsin

Beklenti ve deneyimlerine göre değişir eğer oyunları ultra ayarlarda oynamaya alışık biriysen zevk vermez ama ilk kez oyun deneyimi yaşayacaksan pişman etmez.

Geri
Yukarı