RTX 3050 Ti R5 5600H laptop dahili ekran kartını kullanıyor

zınkbabake

Centipat
Daha fazla  
İşlemci AMD Ryzen 5 5600H, ekran kartı NVIDIA 3050 Ti.

NVIDIA Denetim Masası'ndan hariciyi seçmeme rağmen hala dahiliyi kullanıyor.

Hatta dikkat ettim Minecraft'ta görev yöneticisinde GPU0-copy (GPU0 dediği harici) ama oyunda iken GPU dahiliye geçip copy yerine 3D yazıyor, oyundayken falan çoğu oyunda böyle dahiliyi kullanıyor. Nasıl kapatacağım ben bunu? Birçok yol denedim olmadı.

ekran kartı.PNG

İşlemci AMD Ryzen 5 5600H, ekran kartı NVIDIA 3050 Ti.

NVIDIA Denetim Masası'ndan hariciyi seçmeme rağmen hala dahiliyi kullanıyor.

Hatta dikkat ettim Minecraft'ta görev yöneticisinde GPU0-copy (GPU0 dediği harici) ama oyunda iken GPU dahiliye geçip copy yerine 3D yazıyor, oyundayken falan çoğu oyunda böyle dahiliyi kullanıyor. Nasıl kapatacağım ben bunu? Birçok yol denedim olmadı.

Eki Görüntüle 1609397

Aynı sorunu bende yaşıyordum Görev Yöneticisi'nden Minecraft'ı bul yani javayi ardından dosya konumunu aç javaw.exe yı performans moduna al sorunun çözülecektir program filesdakini yapınca olmuyor.

Aynı sorunu bende yaşıyordum Görev Yöneticisi'nden Minecraft'ı bul yani Java'yi ardından dosya konumunu aç javaw.exe yı performans moduna al sorunun çözülecektir program filesdakini yapınca olmuyor.

Kanka yaptımda yarı yarıya kullanıyor gene hatta ağırlık dahilide. Cidden şu laptopların saçmalığı beni bitirecek.

Kanka yaptımda yarı yarıya kullanıyor gene hatta ağırlık dahilide. Cidden şu laptopların saçmalığı beni bitirecek.

NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunlarda harici ekran kartını kullanmasını sağlayabilirsin. Diğer türlü bildiğim kadarıyla laptopa başka bir monitör bağlamadığın sürece harici ekran kartını Full kullanamıyorsun.

Geri
Yukarı