RTX 3050 Ti sistem The Witcher 3 yüksek ayarlarda 23 FPS veriyor

Kan0l1mo

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm.

The Witcher 3 en yüksek ayarlarda 23 FPS, en düşük ayarlarda 27 FPS alıyorum. Güç yönetimi yüksek performansa ayarlı ve hair works kapalı oyunda.

Sistem bilgilerim:
Ryzen 5 5000 series.
NVIDIA RTX 3050 Ti.
2x1 8 GB RAM.
516 GB SSD.

Dosya Ekleri

• E9F14C97-1FFB-40B3-AD8D-ADECC9CA05C4.jpeg
    E9F14C97-1FFB-40B3-AD8D-ADECC9CA05C4.jpeg
    519,4 KB · Görüntüleme: 66
Otomatik modda

Biraz konuyu açar mısınız maalesef pek bilgim yok
Hocam nvidia kartlarda olan Ray Tracing ayarından bahsediyorum ışın izleme diye geçiyor Türkçede. Bunu oyun içi ayarlardan açmış olabilirmisiniz ? Fps yi çok büyük oranda düşürüyor çünkü ilk aklıma gelen bu oldu muhtemelen onu açtınız bir kontrol edin.

Hocam ben ram olarak sizden daha düşük bir laptop kullanmama rağmen yüksek ayarlarda 50-60 FPS arası aldım. Büyük ihtimal RTX'i açtınız, kapatıp denemenizi öneririm.
Özellikle mobil 3050 kartının RTX performansı her oyunda kötü olacaktır gibi duruyor.

Performansa çekin bir daha deneyin
En düşük grafikler kenar yumuşatma ve dinamik çözünürlük kapatınca 50 fps alıyorum ama düşük grafikler ve 3050tida böyle oynamak sinir bozucu olmaz mı

Hocam nvidia kartlarda olan Ray Tracing ayarından bahsediyorum ışın izleme diye geçiyor Türkçede. Bunu oyun içi ayarlardan açmış olabilirmisiniz ? Fps yi çok büyük oranda düşürüyor çünkü ilk aklıma gelen bu oldu muhtemelen onu açtınız bir kontrol edin.
Hocam hemen kontrol ediyorum

8GB RAM olması performans açısından düşüş yaşamanızda büyük bir etken olabilir. Ekstra olarak RT açmışsanız da performans kaybı yaşarsınız.

Geri
Yukarı