RTX 3050 Ti sistemde oyunlarda ani FPS düşüşleri

Dargo

Decapat
Daha fazla  
3 sene önce almış olduğum Monster bilgisayarım yabancıların dediği "FPS stutter" olayını yaşıyor. Oynadığım bütün oyunlarda FPS gayet normalken bir anda grafiklerde hızlı alçalıp yükselme ya da FPS sayacında çok yüksek düşüşler oluyor(örneğin 100'den 80'e gibi). İnternette bir sürü çözüm yolu yazıyor ama çoğu alakasız. Birisi Memory compression kapat diyor birisi farklı başka bir şey. Bilgisayarım servisten geleli 2 ay oluyor ve termal macunu ve fanları gibi her şeye bakım yapıldı ayrıca düzenli olarak fanların tozunu da alıyorum. Bunu nasıl düzeltebileceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
RTX 3050 Ti 4 GB laptop GPU
16 GB RAM
i7 11800-H
500 GB M.2 SSD
Not: Sisteme yaklaşık 2 hafta önce USB ile format atıp doğru sürücüleri kurdum.

3 sene önce almış olduğum Monster bilgisayarım yabancıların dediği "FPS stutter" olayını yaşıyor. Oynadığım bütün oyunlarda FPS gayet normalken bir anda grafiklerde hızlı alçalıp yükselme ya da FPS sayacında çok yüksek düşüşler oluyor(örneğin 100'den 80'e gibi). İnternette bir sürü çözüm yolu yazıyor ama çoğu alakasız. Birisi Memory compression kapat diyor birisi farklı başka bir şey. Bilgisayarım servisten geleli 2 ay oluyor ve termal macunu ve fanları gibi her şeye bakım yapıldı ayrıca düzenli olarak fanların tozunu da alıyorum. Bunu nasıl düzeltebileceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özellikleri:
RTX 3050 Ti 4 GB laptop GPU
16 GB RAM
i7 11800-H
500 GB M.2 SSD
Not: Sisteme yaklaşık 2 hafta önce USB ile format atıp doğru sürücüleri kurdum.
Kötü macun konulduysa pump out yapmış olabilir. Sıcaklıklara baktınız mı?

Kötü macun konulduysa pump out yapmış olabilir. Sıcaklıklara baktınız mı?
Sıcaklık değerlerim normal. Firmanın kendisinin kötü macun kullanacağını sanmam. Nedense hala nedenini bulamadığım bir grafik dalgalanması var. Fps düşüşleri normal değerlerin üstünde oluyor bahsettiğim gibi.

Geri
Yukarı