RTX 3050 Ti vs. GTX 1650 Laptop

Hocam ben oyun oynamam zaten, önceliğim oyun değil.
Yazılım vs. gibi şeylerde ihtiyaç duyarsam diye üst düzey özellikli bir şeyler bakıyordum.
Çok aşırı sayıda pencere açtığım için RAM iyi olsun istiyorum.
17-18e kadar çıkabilirim

Hocam ben oyun oynamam zaten, önceliğim oyun değil.
Yazılım vs. gibi şeylerde ihtiyaç duyarsam diye üst düzey özellikli bir şeyler bakıyordum.
Çok aşırı sayıda pencere açtığım için RAM iyi olsun istiyorum.
17-18e kadar çıkabilirim
Sadece yazılım için uğraşıyorsanız çok güçlü bir laptop şart değil ancak almışken en güçlüsünü alayım diyorsanız 3060'lı modeller alabilirsiniz.

Ben uluslararası İng. öğretmeniyim, aynı zamanda da mühendisim.
İleride 2 iş için de beni tamamen idare edebilecek bir şeyler bakıyorum.
Her işim laptopla oluyor, online ders verirken kullanacağım ilk etapta ancak sonrasında yazılıma kayacağım illa ki.
Fandan çok ses gelmemesi, ısınmaması, kameranın iyi olması, her türlü yazılım programını kaldırması, ses kalitesinin güzel olması gibi önceliklerim var.
Oyun oynamak gibi bir niyetim yok.
buna dair düşünceniz nedir?

Ben uluslararası İng. öğretmeniyim, aynı zamanda da mühendisim.
İleride 2 iş için de beni tamamen idare edebilecek bir şeyler bakıyorum.
Her işim laptopla oluyor, online ders verirken kullanacağım ilk etapta ancak sonrasında yazılıma kayacağım illa ki.
Fandan çok ses gelmemesi, ısınmaması, kameranın iyi olması, her türlü yazılım programını kaldırması, ses kalitesinin güzel olması gibi önceliklerim var.
Oyun oynamak gibi bir niyetim yok.
Burada kullanacağınız mühendislik programları da önemli, isteklerinize göre Ultrabook'lar çok uygun kalıyor ancak kullanacağınız programlar güç gerektiriyorsa mecbur gaming laptoplara yönelmek zorunda kalabilirsiniz. Ultrabook ile daha iyi kalite, hafiflik ve sessizlik kazanırsınız ancak güç gerekiyorsa bu bütçedeki gaming laptoplar ağır, sesli ve kasa kalitesi o kadar iyi olmuyor.

Normalde ben bu laptopı çok beğendim ancak ekran kartı bitik tamamen, lazım olabilir ileride mantığıyla alamıyorum.
İleride satmak da gerekebilir başka laptop alabilmek adına, yani elden çıkarılması da önemli bir nebze.
Çok kararsız kaldım.

Normalde ben bu laptopı çok beğendim ancak ekran kartı bitik tamamen, lazım olabilir ileride mantığıyla alamıyorum.
İleride satmak da gerekebilir başka laptop alabilmek adına, yani elden çıkarılması da önemli bir nebze.
Çok kararsız kaldım.
Dediğim gibi, burada kullanacağınız programlar da önem taşıyor. Hocam yurtdışında mı yaşıyorsunuz çünkü linkler hep Fransızca? Yurtdışında iseniz oradan ürün bakabiliriz.

Evet hocam şu an Fransa'dayım.
Sizin ilk mesajınızdan sonra belirtmiştim, şu an Fransa'dayım, Avrupa'dan alayım diyorum aslında diye.
Çok teşekkür ederim değerli vaktiniz için.

Evet hocam şu an Fransa'dayım.
Sizin ilk mesajınızdan sonra belirtmiştim, şu an Fransa'dayım, Avrupa'dan alayım diyorum aslında diye.
Çok teşekkür ederim değerli vaktiniz için.
Fransa'da hangi siteler olduğunu bilmediğim için MediaMarkt üzerinden baktım.

Yeterli seviyede güçlü bir işlemci ve ekran kartına sahip.

Daha taşınabilir ancak performansı daha düşük.

Fransa'da hangi siteler olduğunu bilmediğim için MediaMarkt üzerinden baktım.

Yeterli seviyede güçlü bir işlemci ve ekran kartına sahip.

Daha taşınabilir ancak performansı daha düşük.

Çok teşekkür ederim, emeğinize sağlık.
İnceleyeceğim
Bu sefer de şunlar arasında kaldık iyi mi

AMD Ryzen 5 5600H ve RTX 3060 6GB (‎4.2 GHz cpu)
VS
intel i7 11370 ve RTX 3050 Ti (‎3.3 GHz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı