Çözüldü RTX 3050 Tüm Oyunlarda Sabit 60 FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

rihenh

Hectopat
Merhaba, daha sabah oyunlarda 60FPS üstü alırken bir anda tüm oyunların 60FPS'e sabitlendiğini gördüm.

Örneğin GTA 5'te 90-120 arası alıyordum şimdi sabit 60. hiçbir ayarı ellemedim. Bu arada ekranım 144Hz.

V-Sync kapalı.

Asıl anlamadığım tüm oyunlarda olması. Satisfactory, GTA 5, CS:GO, Rust...

Bugün MSI Afterburner uygulamasını kurdum. Ondan kaynaklı olabilir mi? Sildim uygulamayı ama düzelmedi.

Sistem özellikleri:

NVIDIA RTX 3050.
16 GB RAM.
Ryzen 7 5800H 3.2GHz
Windows 10 X64.
144Hz ekran.
(Laptop)

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia'nın uygulamasını açıp oyun profillerinin ayarlarını sıfırla, veya tek tek oyunların ayarlarıa bakıp uygulamadan V-Sync açılmış mı bak. Bazen oyun içinden V-Sync açmasan da ekran kartı uygulaması üzerinden açılabiliyor.

Nvidia'nın uygulamasını açıp oyun profillerinin ayarlarını sıfırla, veya tek tek oyunların ayarlarıa bakıp uygulamadan V-Sync açılmış mı bak. Bazen oyun içinden V-Sync açmasan da ekran kartı uygulaması üzerinden açılabiliyor.
Oraya da baktım ama kapalı yazıyor.
Sorunu sistem geri yüklemeyle çözdüm.

Son düzenleme:
MSI Afterburner'dan V-Sync açılmış demek ki, silmene veya sistem geri yükleme yapmana gerek yoktu, ayarları biraz kurcalasan kapatabilirdin V-Sync'i 😀 Sorununu çözmene sevindim.
Vallaha ben o anki telaşla direkt sildim Msi Afterburner'ı 😅. Çok uğraştırmadı böyle ama GTA 5'imden oldum :') Çok sağ ol yardımın için 😁

Geri
Yukarı