RTX 3050 ve GTX 1660S

bjkmert.45

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Aşağıdaki 2 ürün arasında karar veremedim. Performans incelemelerini vs inceledim. Arasındaki 3-5 FPS benim için problem değil. Ancak güncellik açısından RTX 3050 daha ağır basıyor. Tek aklıma takılan konu 128 bit vs 192 bit olması. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

RTX 3050 vs GTX 1660 Super

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle DLSS olduğu ve daha güncel olduğu için RTX 3050 daha ağır basıyor. Ancak arada ki bit farkı beni düşündürdü. Mining falan değil tamamen kullanım amaçlı alıcam.

Kesinlikle DLSS ve olduğu ve daha güncel olduğu için RTX 3050 daha ağır basıyor. Ancak arabada ki bit farkı beni düşündürdü. Mining falan değil tamamen kullanım amaçlı alıcam.
FPS farkı çok yok, eski kartı almak bence saçma olur. DLSS'de büyük bir avantaj geliştirilmeye devam edilen bir teknoloji. Karar sizin.

3050. Ama bence fiyatı gereksiz pahalı hak etmiyor bu fiyatı.
Ne yazık ki haklısınız. Ama burası Türkiye. Bekleye bekleye ha belki diyerek ne hallere geldik. İmkanım varken düşünmek istemiyorum artık. Neredeyse 5000 TL mal ettiğim ekipmanlarım olmuş 8-9 bin civarı. Geçen gün de 40$ fiyatı olan yurtdışında çerçöp diye atılan Logitech G435 kulaklığa 1200 ₺ para verdim. Bu da bu coğrafyanın kaderi. Bu nedenle çok düşünmüyorum varsa imkanın alman ve uzun süreli kullanabiliyor olman gerekli artık elektronik olan her şeyi.

Geri
Yukarı