RTX 3050 ve R5 2600 sistem uyumlu mudur?

Daha fazla  
Merhaba,
Bu ürün Web'e özel 6661 TL'ye düşüyor.
Sistemim
  • AMD Ryzen 5 2600 6 çekirdej
  • ASUS B450M-A Pro Max
  • 16 GB RAM
Sizce bu ürün benim sistemim için ideal mi? Vade farksiz taksitlendirmesinden dolayı pek seçeneğim yok da.

Uyumludur ama bu çok daha iyi olur, ancak Nvidia almak konusunda kararlıysan bir şey diyemem tabii:

Teşekkür ederim,
Sebepleriyle açıklayabilir misiniz ? Neden benim attığıma kıyasla sizin attığınız ?
Nvidia ya da farklı teknolojiler takıntım yok. Bir noktada gittiği yere kadar kafasındayım :) Oyun oynarken sıkıntı da yaşamak istemiyorum açıkcası kasma donma vs. İki ekran kullanıyorum

Teşekkür ederim,
Sebepleriyle açıklayabilir misiniz? Neden benim attığıma kıyasla sizin attığınız?
NVIDIA'ya da farklı teknolojiler takıntım yok. Bir noktada gittiği yere kadar kafasındayım :) oyun oynarken sıkıntı da yaşamak istemiyorum açıkçası kasma donma vs. iki ekran kullanıyorum.

Attığı kart RTX 3060 seviyesinde çünkü.

RX 6600 RTX 3050'den daha performanslı hocam, RTX 3050 kesinlikle 6600₺'yi hak edecek F/P oranında bir kart değil.

Teknik olarak bu performans farkı olarak neyi kast ediyorsunuz ?

Daha yüksek FPS diyebilirim. Bu arada Ryzen 5 2600 ile RX 6600 kullanırsan %30’a kadar darboğaz yaşarsın, böyle de bir ayrıntı var. Ama her türlü RX 6600’ü alman senin yararına olacak. İlerde işlemciyi değiştirirsin.

Daha yüksek FPS diyebilirim. Bu arada Ryzen 5 2600 ile RX 6600 kullanırsan %30’a kadar darboğaz yaşarsın, böyle de bir ayrıntı var. Ama her türlü RX 6600’ü alman senin yararına olacak. İlerde işlemciyi değiştirirsin.
Bu yaşayacağım darboğaz beni gündelik kullanımımda ya da oyun oynarken ne derece ve nasıl etkileyebilir ? Öngörülebilir sorunlar neler olabilir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı