RTX 3050 ve R7 5800H Sistemde Horizon Zero Dawn Düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

rihenh

Hectopat
Merhaba, Horizon Zero Dawn oynarken grafikler yüksekte olmasına rağmen GPU kullanımı çok düşük (%55-%80). Sorun sadece bu oyunda, Rise Of The Tomb Raider, Dying Light gibi oyunlarda test ettim ve GPU kullanımının %95'ten aşağı düştüğünü görmedim genel olarak. Bu yüzden de olayı oyunun optimizasyonuna bağladım. Horizon Zero Dawn'da fps artırmak için bildiğiniz bir yöntem var mı?

Sistem Özelliklerim:

Ekran kartı: RTX 3050
İşlemci: Ryzen 7 5800H
Bellek: 16x1 GB
Depolama: 512 GB Samsung SSD

Merhaba, Horizon Zero Dawn oynarken grafikler yüksekte olmasına rağmen GPU kullanımı çok düşük (%55-%80). Sorun sadece bu oyunda, Rise Of The Tomb Raider, Dying Light gibi oyunlarda test ettim ve GPU kullanımının %95'ten aşağı düştüğünü görmedim genel olarak. Bu yüzden de olayı oyunun optimizasyonuna bağladım. Horizon Zero Dawn'da FPS artırmak için bildiğiniz bir yöntem var mı?

Sistem Özelliklerim:

Ekran kartı: RTX 3050
İşlemci: Ryzen 7 5800H
Bellek: 16x1 GB
Depolama: 512 GB Samsung SSD

Olur öyle. Chivalry 2 de ana menüde ekran kartı kullanımım %99, oyun içi 55,60. Genelde oyunla alakalı.

Aynı sisteme sahibiz ancak bende 2x8 GB RAM var. Size tavsiyem Nvidia Denetim masasından özel program ayarlarından tüm ayarları oyunu en yüksek kaliteye getirecek şekilde ayarlayın. GeForce Experience'da da bir kaydırmalı grafik ayarı menüsi var her oyun için. Oradan da grafik tarafına kaydırıp öyle deneyin.

Aynı sisteme sahibiz ancak bende 2x8 GB RAM var. Size tavsiyem Nvidia Denetim masasından özel program ayarlarından tüm ayarları oyunu en yüksek kaliteye getirecek şekilde ayarlayın. GeForce Experience'da da bir kaydırmalı grafik ayarı menüsi var her oyun için. Oradan da grafik tarafına kaydırıp öyle deneyin.
Hocam dual channel mevzusu çok farkettirdi mi HZD tarzı oyunlarda? Ya da daha doğrusu yüzde kaçlık bir artış oldu? Dediğiniz ayarlara bakacağım.

Hocam Dual channel mevzusu çok fark ettirdi mi hzd tarzı oyunlarda? Ya da daha doğrusu yüzde kaçlık bir artış oldu? Dediğiniz ayarlara bakacağım.

Ben aldığımda zaten 2x8'di ama yüksek performans artışı sağlar Dual channel. 30 FPS'e kadar fark ettirebiliyor diye biliyorum.

@merteknn Dediğiniz sekmeleri bulamadım :( tarif etme imkanınız var mı?

Şu an bilgisayarda değilim ama, NVIDIA Denetim Masası'na girip 3D ayarların yönetilmesi kısmına girmelisiniz ilk. Ardından program ayarları kısmına girmelisiniz. Buradan sağda program ekle kısmından Horizon Zero Dawn'ı bulmalısınız.
Screenshot_20220615-221858_YouTube.jpg

Geri
Yukarı