RTX 3050 ve Ryzen 5 5600 sistem nasıldır?

Bütçe
23.500 TL civarı
Neden eski 3000 serisine yöneliyorsun ki? 23500 bütçede rahatça 4060 alınabiliyor zafen. MSI neyde çok daha üstün mesela? Hepsi aynı performansı veriyor, sadece soğutma farkları var. Ucuz olanı al geç.
İşte bugüne kadar hiç PC deneyimi yaşamadım, MSI'ın daha üstün olduğunuda çevremden duydum.

Peki ekran kartını 4060'a yükseltirsem PSU'yu 750W veya üstü yapmam gerekir mi yoksa 650W yine yeterli olur mu?

AMD'ye biraz yöneldim ama yazılım hataları vb. şeyler olduğunu duydum pek içime sinmedi. RTX 3060'da alabilirim paramı biraz daha biriktirerek.

Peki ekran kartında marka olarak MSI mı yoksa ASUS mu tercih etmeliyim? MSI çok daha üstün diye duydum.
Msi . overclock vs yapacaksan hız aşırtma msi nvidia ekran kartların daha iyi yapılıyor .

Şuan ki laptopumu satsam max kaç tl eder peki laptopum Lenovo V330-15IKB (128GB SSD yerine 256GB SSD takıldı ve ekranı orijinal ile değiştirilip 60 hz'den 75 hz'e çıktı fanları fln yeni temizlendi ve Windows 11 Pro-Microsoft Office 2021 kurulu. Kasada çizikler vs. çok minimal küçük kılcal çizikler var temiz kullandım.

İşte bugüne kadar hiç PC deneyimi yaşamadım, MSI'ın daha üstün olduğunuda çevremden duydum.

Peki ekran kartını 4060'a yükseltirsem PSU'yu 750W veya üstü yapmam gerekir mi yoksa 650W yine yeterli olur mu?
650W yeterli olur ama GamePower olmaz. Uygun fiyatlı olsun istiyorsan Corsair veya ThermalTake olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı