RTX 3050 vs RTX 2060S

Bütçe
6200
RTX açmak içinse açsanız bile fps yerlerde olacaktır. DLSS için ise 1080p gamingde çamurlanıyor grafikler. Ancak NVIDIA içinse ona diyecek bir şeyim yok.
Hocam AMD tarafında FSR var ama DLSS kadar gelişmiş değil diyorlar.

O zaman 2060S en mantıklısı. Yeni çıkan oyunlardaa yavaş yavaş Ultra ayarlardan High ayarlara kaysa da güzel kart. Kendim de kullanıyorum.
Hocam ben aşırı yeni oyunları oynamıyorum zaten. En çok oynadığım oyun Zelda BOTW.

30-40 FPS alıyorum.

Emülatörden de olabilir. Bilmiyorum. Overclock ile 30-40 FPS alıyorum bu arada.

Evet, şu an FSR bir nebze daha geride ancak çamurlanmaya göz yummanız gerekecek.
Hocam internette videoları var nasıl çamurlanma var hiç yok gözüküyor. Ayrıca öyle bir şey olsa niye böyle bir özellik olsun veya niye kullansın millet bu özelliği? İlla 3060 mı almam gerek?

DLSS ile FSR arasında büyük farklar yok. ( DLSS 3.0 demiyorum) RT özelliğini zaten 3060 ti 3070 gibi kartlar bile bazı oyunlarda stabil çalıştıramayabiliyor. İlla nvidia derseniz kesinlikle 2060S. 2060 daha güçlü zaten 3050'den.

Emülatörden de olabilir. Bilmiyorum. Overclock ile 30-40 FPS alıyorum bu arada.

Hocam internette videoları var nasıl çamurlanma var hiç yok gözüküyor. Ayrıca öyle bir şey olsa niye böyle bir özellik olsun veya niye kullansın millet bu özelliği? İlla 3060 mı almam gerek?

3060'ta da aynı DLSS'i kullanacaksın. 4000'e geçmen gerek DLSS 3.0 için. Ben kullanan biri olarak söylüyorum. Oyundan oyuna değişiyor bu. Witcher'da kalite ayarındayken hiç fark etmezken bile God of War'da dayanılmaz oluyor, DLSS kullanamıyorum. 1080p'de yapacak bir şey yok pek, zaten bu teknoloji daha çok 2K-4K gaming için tasarlandı.

DLSS ile FSR arasında büyük farklar yok. ( DLSS 3.0 demiyorum) RT özelliğini zaten 3060 ti 3070 gibi kartlar bile bazı oyunlarda stabil çalıştıramayabiliyor. İlla nvidia derseniz kesinlikle 2060S. 2060 daha güçlü zaten 3050'den.
Hocam belki 2060 alırım çünkü 2060S ile fiyatı aynı ama düzgün satıcı bulamadım. Düzgün satıcı olan da Axle gibi markalar oluyor. RT özelliğini RX 6600 gibi kartlar çalıştırabiliyor mu NVIDIA gibi? RT özelliğinde RX 6600 mü yoksa 2060S mı daha stabil çalıştırır?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı