RTX 3050 vs RTX 3050 Ti

Attığınız monster clevo kasa var sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Biliyorum... Sadece kartları merak ediyorum. Marka ve kasa kıyaslaması olmadan. (Bütçe dahilinde sadece bu ikisi var. Ve ikisinde de ısınma var. Dell de işlemci 95-96 derece olabiliyor. Bu fazla. Ama bu Ryzen max 105 ama... Fakat Dell olanda GPU soğutması efsane. En ağır yükte bile max 80 derece oluyor. Monster ın videolarına bakarsak CPU soğutması çok dertli değil ana GPU ısınıyor. Her ne olursa olsun soğutucu alacağım zaten. Bu arada her iki kasada plastik. Yani model değil kart karşılaştırın. )

Model veya link vermiyorum çünkü verirsem kartlar değil modeller karşılaştırılıcak. Ama modeller:

1-Bu model 75W 3050 Ti.

2-Bu model 80W 3050.

Modelleri değil sadece kartları karşılaştırın!

Deli almalısın. Ekran kartı eşit güçte zaten. Daha iyi bir üründe sahip olursun.

Biliyorum... Sadece kartları merak ediyorum. Marka ve kasa kıyaslaması olmadan. (Bütçe dahilinde sadece bu ikisi var. Ve ikisinde de ısınma var. Dell de işlemci 95-96 derece olabiliyor. Bu fazla. Ama bu Ryzen max 105 ama... Fakat Dell olanda GPU soğutması efsane. En ağır yükte bile max 80 derece oluyor. Monster ın videolarına bakarsak CPU soğutması çok dertli değil ana GPU ısınıyor. Her ne olursa olsun soğutucu alacağım zaten. Bu arada her iki kasada plastik. Yani model değil kart karşılaştırın. )
Bence monster'i alın. Hem daha güçlü hem servisi Türkiye'de.

Sana cillobundan 1050 ti satayım. Boşver laptop felan. Valocu bi arkadaşa benziyorsun. 1050 tide kaldırıyor valoyu paran cebinde kalır. Kokoreç yersin.

Geri
Yukarı