RTX 3060 12 GB + i5 12400F sisteme Game Booster 550W PSU yeter mi?

Jave7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ikinci el bir bilgisayar almayı düşünüyorum, 16 ay garantili ve ekipmanları ile uygun fiyata denk geldi ama kafamı kurcalayan iki kısım var bunlardan biri Game Booster JBST - GBG060B 550W kasanın i5 12400F - RTX 3060 OC 12 GB modellerini besleyip besleyemeceği hakkında bu PSU uzun vadede sorun açar mı? PSU ileriki zamanlarda değişmeli mi? Yoksa hiç bulaşılmaz mı? İkinci sorun Game Booster GB-248FF 280Hz 1ms IPS monitörün başıma bela olur mu?

Alacağım sistemin özellikleri;
Game Booster JBST - GBG060B
Gigabyte H610 H 3200MHz DDR4
Gigabyte EAGLE OC RTX 3060 12 GB
i5 12400F
MLD M300 500GB ( aynısından 1TB daha ekletmeyi düşünüyorum )
Game Booster GB-248FF 280Hz 1ms IPS

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa ve PSU değişmeli ikisi de kalitesiz. Monitör hakkında bir fikrim yok ama klavye mouse bile düzgün yapamayan firmanın monitörüne güvenmezdim şahsen. PSU'nun watt değeri yeterli ama dediğim gibi fazlasıyla kalitesiz bir PSU elinizde patlama ihtimali yüksek. Sistemin fiyatı nedir? Ona göre yine alınabilir belki.

Kasa ve PSU değişmeli ikisi de kalitesiz. Monitör hakkında bir fikrim yok ama klavye mouse bile düzgün yapamayan firmanın monitörüne güvenmezdim şahsen. PSU'nun watt değeri yeterli ama dediğim gibi fazlasıyla kalitesiz bir PSU elinizde patlama ihtimali yüksek. Sistemin fiyatı nedir? Ona göre yine alınabilir belki.
Logitech G Pro wireless
Hyperx Cloud Core wireless kulaklık
Hyperx Alloy Core Fps klavye ile birlikte 26000TL

Game Booster PSU Almayınız. Niye diye soracaksınız da cevapları forumda mevcut.
Bu kasa hakkında idare eder yazılmış diğer başlıklarda kaliteli bir psu ile kurtarılabilir mi? Yada direk psulu başka bir kasa alıp geçeyim mi?

Galiba psu'yu değiştiricem kasa aynı kalacak fsp hyper 80+ pro 650w modelini alıcam herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı