RTX 3060 12 GB ve R5 5600X sistemin oyun performansı nasıldır?

İşletim sistemi
Windows 10
@kurmayoffuture SSD'nin oyunlarda farkı olur mu?
Yükleme hızları ve açılış hızları bakımından evet oyunlarda da windowsta olduğu kadar fark olur. Ancak pcie 4.0 ile 3.0ın çok da farkı olmaz. Sürekli dosya alışverişi yapmıyorsanız pcie 3.0 da yeterli olurdu.

Evet şuanda gereksiz masraf. Benimde arkadaşım 32 aldı 2 senedir kullanıyor ekstra o 16 nın hiçbir yararını görmedi bu arkadaşta aynısını yaşayacak.
Render video edit için 32nin üstü tavsiye ediliyor. 32GB uzun ömürlü bir konfigürasyon olmuş olur. 16 gb ise günümüzdeki oyunlar için yeterli. 8gb ise ancak çok düşük bütçede tavsiye edilir.

@kurmayoffuture 16 GB RAM ve 32 GB RAM arasında bir fark var mı RAM hakkında hiçbir şey bilmiyorum.
Anakartını yeni gördüm. Keşke B450 yerine B550 alsaydın. RAMler kötü olmaz tabi ama B450 yerine B550 alacağın bir durumda RAM ve SSD den kısmak mantıklı olurdu.

1080p yüksek ayarlar için gayet güzel bir sistem. R5 3600X - ASUS TUF 3060 kullanıyorum. Her oyunu yüksek ayarlarda yağ gibi oynatıyor.

Yükleme hızları ve açılış hızları bakımından evet oyunlarda da windowsta olduğu kadar fark olur. Ancak pcie 4.0 ile 3.0ın çok da farkı olmaz. Sürekli dosya alışverişi yapmıyorsanız pcie 3.0 da yeterli olurdu.

Render video edit için 32nin üstü tavsiye ediliyor. 32GB uzun ömürlü bir konfigürasyon olmuş olur. 16 gb ise günümüzdeki oyunlar için yeterli. 8gb ise ancak çok düşük bütçede tavsiye edilir.
Render için 32 ideal, oyun için ise 16.

Geri
Yukarı