RTX 3060 140W Mobil ekran kartı maksimum 110W görüyor

anilcaliskan

Kilopat
Makaleler
1
Çok fazla oyunda deneme şansım olmadı ama Hogwarts'ta maksimum gördüğüm değer Ultra ayarlardayken 110W civarı. Ve bu esnada FPS dalgalanmaları oluyor, sıcaklıkta 65-70 civarında oluyor. Biraz daha W değeri yükselse daha iyi FPS verebilir ve FPS droplar düşebilir diye düşünüyorum. Bu arada MUX Switch açık yani dahili grafik birimim pasif durumda.

140W olan kartın daha oraların yakınına bile çıktığını göremedim. Önerisi olan var mı?

Cihazım: Acer AN515-58-79yk, Dual channel 2x8 3200 RAM mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS guncellemesini henuz yapmadiysan yap. Eski surum BIOS'ta olan bu tur hatalari yeni surumde duzeltiyorlar.

Hogwarts Legacy çok sorunlu şu an, 3050 Ti ile 75W görebiliyorum normalde fakat bu oyunda 60-65W çalışıyor ve GPU kullanımım düşüyor. Sizdeki problemde oyundan dolayı yüksek ihtimal. Ayrıca performans moduna almayı unutmayın.

BIOS guncellemesini henuz yapmadiysan yap. Eski surum BIOS'ta olan bu tur hatalari yeni surumde duzeltiyorlar.
Ekran kartı BIOS'u mu? Normal BIOS'u güncellemiştim ama advanced BIOS olmadığı için zaten pek bir değişiklikte olmadı.
Hogwarts Legacy çok sorunlu şu an, 3050 Ti ile 75W görebiliyorum normalde fakat bu oyunda 60-65W çalışıyor ve GPU kullanımım düşüyor. Sizdeki problemde oyundan dolayı yüksek ihtimal. Ayrıca performans moduna almayı unutmayın.
Evet bendede tam olarak bu şekilde. Performansa çekiyorum ama o şekilde de fanlar 7000RPM civarında dönüyor ve çok ses çıkartıyor. Diyorumki madem bu kadar ses çıkartıyorsun bari drop yapmadan tam güç çalış. 😅 Bu arada bu bahsettiğim değerler zaten güç planı ve Nitrosense performans modundayken oluyor. CB77 indiriyorum şimdi birde orada deneyeceğim.

CP2077 sonrası ,durumu yazarsanız sevinirim.
Tabi ki, konuyu güncellerim.
Oyun CPU'ya da yükleniyorsa 140W'i Dynamic Boost ile karşıladığı için normal.
Başka oyunlarda denemek gerekiyor o zaman.
Anakart BIOS'undan bahsediyorum.
Tamamdır.

Hepinize soruyorum, Acer'in kendi sitesinde bide ekran kartı BIOS güncellemesi var gözüküyor, onuda yapayım mı?

Tabi ki, konuyu güncellerim.

Başka oyunlarda denemek gerekiyor o zaman.

Tamamdır.

Hepinize soruyorum, Acer'in kendi sitesinde bide ekran kartı BIOS güncellemesi var gözüküyor, onuda yapayım mı?

Sorun olup olmadığını CPU'ya yüklenmeyen bir oyunla ya da Benchmark programı ile test edebilirsin. Mesela Superposition indir, onun testi sırasında Maximum Watt gücüne ulaşacaktır ekran kartı. Diğer bir yöntem ise oynadığın oyuna girmeden turbo boost'u kapatman. CPU turbo boost kapalı olduğunda, boost sürekli GPU'da oluyor. (eğer oyunun optimizasyonunda sorun yoksa tabi)

Yeni konular

Geri
Yukarı