RTX 3060 beklenmeli mi yoksa RX 5600 XT mi alınmalı?

Şu an ki bilgisayarlarda bütçenin yarasıı ekran kartına gidiyor istesek de istemesek de.
Yani ben 6400TL'ye sistem topladım ekran akrtı kaldı sadece 3050 veya 3050 Ti bekliyorum.
Sistemin bütçesinin yarısından fazlası ekran kartına gidiyor istemesem de ancak durum bu.

Ekran kartları bence gereksiz bu kadar pahalı. Tamam en önemli parçalardan biri ama 1000$ ekran kartı 12.000 TL oluyor. En çok vergi alınan bilgisayar bileşeni ekran kartı. Ama almışken bence kafa rahatlığı da olmalı.

Haklısın fakat düşük bütçeli bir sistem toplamıyoruz burada. Hani desek ki cep yakmayan bir siste toplayalım dediğinizde haklısınız ama burada RTX 3060'dan bahsediyoruz. Üst segment sistemlerde bence hiçbir şeyden kaçınılmamalı. Hadi giriş seviyesi sistem yapsak eyvallah oradan kısalım buradan kısalım. Ama üst segmen topluyoruz bence her şeyi göze alıp toplanmalı ve bir yerden kısılmamalı.
Darboğaz olayı doğru fakat fazla abartılıyor. Oyundan oyuna değişmekle birlikte maksimum %10 kadar bir fps kaybı oluyor. Atıyorum r5 3600'ünü 2500 liraya satsa yerine 5600x almak istese en az +2000 lira koyması lazım üstüne. %10 fps için 2000 TL verilmesini doğru bulmuyorum.Bunu OC yaparak %5 civarına indirebilir zaten.
Bu arada OC konusunda da yanlış fikirler mevcut. OC doğru yapılmadığı taktirde zararlıdır fakat sıcaklığını stabil değerlerde tutabilirseniz hiçbir zararı yoktur. Doğru voltajı verin, iyi soğutun hiçbir sorun olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı