RTX 3060 beklenmeli mi yoksa RX 5600 XT mi alınmalı?

Güzel bir kule tipi soğutucu ile OC yapılırsa sorun bir nebze olsun çözülebilir bence.

Sizce gerek var mı buna hocam? Saf güce inanan biriyim overclock tercihim değildir. Hem saf güçte alamadığım verimi zorlayarak almak bana mantıksız geliyor. Biraz daha bütçe koyulup bir tık yüksek işlemci almak daha çok rahatlatacaktır. OC derdiyle de uğraşma olmaz. Ama tabii sistemi alacak arkadaş bilir.
Hocam ben darboğaz yapmıyor demedim zaten. Ama 3600 ile 3060 Darboğaz yapmayacaktır.

Bence kafa rahatlığı anlamında bir tık daha bütçe koyulup bir üst model işlemci alınabilir. Tabi sistemi alacak arkadaş bilir sadece tavsiyem. ☺️

Sizce gerek var mı buna hocam? Saf güce inanan biriyim overclock tercihim değildir. Hem saf güçte alamadığım verimi zorlayarak almak bana mantıksız geliyor. Biraz daha bütçe koyulup bir tık yüksek işlemci almak daha çok rahatlatacaktır. OC derdiyle de uğraşma olmaz. Ama tabii sistemi alacak arkadaş bilir.

Hocam soğutucuya vereceği parayı işlemciye verip daha üst bir model alabilir diye düşünüyorum yanlış mıyım?

Bence kafa rahatlığı anlamında bir tık daha bütçe koyulup bir üst model işlemci alınabilir. Tabi sistemi alacak arkadaş bilir sadece tavsiyem. ☺️

Saf güç evet güzel temel değerlerde güçlü olması güzel fakat 500TL koyup ben bir üst işlemciye geçemiyor isem o 500TL verip stabil bir şekilde zorlanmasını taraftarıyım. Ben Ryzen 3 3100 o yüzden tercih ettim. Ryzen 3 3600 2000TL civarı 500TL verip alamayacağım için bir soğutucu aldım.

Yani haklısınız 500TL ile üst modele geçilebiliyor ise geçilsin ancak geçilemiyor ise orada bir zorlama yapılabilir.

Saf güç tamamda. 500TL koyup ben bir üst işlemciye geçemiyor isem o 500TL verip stabil bir şekilde zorlanmasını taraftarıyım. Ben Ryzen 3 3100 o yüzden tercih ettim. Ryzen 3 3600 2000TL civarı 500TL verip alamayacağım için bir soğutucu aldım.

Yani haklısınız 500TL ile üst modele geçilebiliyor ise geçilsin ancak geçilemiyor ise orada bir zorlama yapılabilir.

Haklısın fakat düşük bütçeli bir sistem toplamıyoruz burada. Hani desek ki cep yakmayan bir siste toplayalım dediğinizde haklısınız ama burada RTX 3060'dan bahsediyoruz. Üst segment sistemlerde bence hiçbir şeyden kaçınılmamalı. Hadi giriş seviyesi sistem yapsak eyvallah oradan kısalım buradan kısalım. Ama üst segmen topluyoruz bence her şeyi göze alıp toplanmalı ve bir yerden kısılmamalı.

Haklısın fakat düşük bütçeli bir sistem toplamıyoruz burada. Hani desek ki cep yakmayan bir siste toplayalım dediğinizde haklısınız ama burada RTX 3060'dan bahsediyoruz. Üst segment sistemlerde bence hiçbir şeyden kaçınılmamalı. Hadi giriş seviyesi sistem yapsak eyvallah oradan kısalım buradan kısalım. Ama üst segmen topluyoruz bence her şeyi göze alıp toplanmalı ve bir yerden kısılmamalı.
Şu an ki bilgisayarlarda bütçenin yarasıı ekran kartına gidiyor istesek de istemesek de .
Yani ben 6400TL'ye sistem topladım ekran akrtı kaldı sadece 3050 veya 3050Ti bekliyorum.
Sistemin bütçesinin yarısından fazlası ekran kartına gidiyor istemesem de ancak durum bu .

Geri
Yukarı